Sendikal Platform’dan Nur Nadir’e Dair Açıklama: Gerici ve Faşist Bir Zihniyet Arıyorlarsa Aynaya Bakmaları Yeterli Olacaktır

Sendikal Platform, Kıbrıs Medya Grubu patronlarından olan Nur Nadir ile ilgili bir basın açıklaması yayımlayarak, muhalif medya kurumu ve gazetecilerinin “Fetöcü” ilan edilmesinin tam bir akıl tutulması olduğunu kaydetti.

Açıklama şöyle:

Başbakan Ersan Saner’i kendine kalkan edinip muhalif olan tüm kesimleri “Fetöcü” ilan eden Nur Nadir de tıpkı diğer örneklerde olduğu gibi kendisine iyiyi değil kötüyü örnek almıştır. Kötüye özenip çözümü ve barışı savunan insanları gerici bir zihniyetle aynı kefeye koyması ise Nadir’in sözde akil insan olarak yaptığı tüm konuşmaların ne kadar boş olduğunu göstermektedir.

Demokrasiden yoksun bu şahsın başında olduğu basın kuruluşunu yandaş medya olarak kullanması zaten etik değerler açısından utanç verici bir durumken, bir de kraldan çok kralcı rolüne bürünüp önüne geleni “Fetöcü” ilan etmesi tam bir akıl tutulmasıdır. Oysa eşi Asil Nadir’i hapisten kurtaran Recep Tayyip Erdoğan ile bahsettiği gerici zihniyetin daha düne kadar dava birlikteliği yaptıkları ortada durmaktadır. Yine gerici Fethullah ve cemaatinin, Türkiye Cumhuriyeti’nde en güçlü olduğu dönemde Nadir çiftinin başında bulunduğu basın kuruluşunun yayınları da arşivlerde durmaktadır. O nedenle Nur Nadir ve eşi Asil Nadir, illa gerici ve faşist bir zihniyet arıyorlarsa aynaya bakmaları yeterli olacaktır.

Kıbrıs’ta hükümete hakim olan mevcut zihniyete ve bu çarpık düzene muhalif olan, Kıbrıs Türk Toplumunun geleceği için ise çözümü savunan kesim ilericidir, laiktir, aydınlıktır, barışçıldır, tertemizdir!

Bunu görebilmek için herkesin aynaya bakması ise kafidir!

Saygılarımızla;

Sendikal Platform

56 Paylaşımlar