Sendikasız Çalıştırılmak Yasaklansın Mücadelesi Büyüyor

Bağımsızlık Yolu’nun başlatmış olduğu Sendikasız Çalıştırılmak Yasaklansın kampanyası yeni bir seyir alıyor.

Geçtiğimiz aylarda Sendikasız Çalıştırılmak Yasaklansın kampanyası çerçevesinde çeşitli demokratik kitle örgütleri ve sendikalarla temasta bulunan Bağımsızlık Yolu, kampanya amacı ve içeriği ile ilgili görüş alışverişinde bulunmuştu.

Kıbrıs’ın kuzeyinde özellikle özel sektörde oluşan güvencesiz çalışma, devletin sermayeden yana tavırları, özelde çalışan haklarının savunulamaması, iş cinayetleri ve iş kazalarındaki artışları kampanya süresince vurgulanırken, Kıbrıslı Türk halkını Bağımsızlık Yolu’nun başlatmış olduğu Sendikasız Çalıştırılmak Yasaklansın kampanyasıyla ilgili de bilgilendirmek amacıyla bildiriler dağıtılmıştı.

Sendikasız Çalıştırılmak Yasaklansın Kampanyasında Yeni Yol

Bağımsızlık Yolu Sendikasız Çalıştırılmak Yasaklansın Kampanyası çerçevesinde yeni yol çalışması başlattı. Kampanya çerçevesinde Sendikasız Çalıştırılması’nın yasaklanması için meclise sunulacak yasa çalışması başlatıldı. Bu yasa çalışması çerçevesinde demokratik kitle örgütleri ve sendikaların da ziyaret edileceği, Sendikasız Çalıştırılmak Yasaklansın yasa çalışmasıyla ilgili destek isteneceği belirtildi.

153 Paylaşımlar