Sermayenin Partisi Seçim Çalışmalarını Sürdürüyor: Erhürman Toros’a Kontenjan Adaylığı Teklif Etti

İsminden Birleşik Güçler(BG)’yi çıkaran, yeşil logosunu kızıl ile değiştiren CTP’de ambalaj dışında hiçbir şeyin değişmediği, sözde sosyalist genel başkan Erhürman’ın Ticaret Odası Başkanı Fikri Toros’a kontenjan adaylığı teklifiyle bir kez daha gözler önüne serildi.

Yıllar önce partiyi sermaye kesimine teslim ederek emekten yana siyasetten tamamen uzaklaşan CTP, önümüzdeki dönem de patronların partisi olarak çizgisini korumaya devam edecek.

Toros, Özel Sektörde Sendikalaşmaya Karşı

Özel sektördeki sömürü koşullarının gün geçtikçe arttığı ülkemizde, her fırsatta özelde sendikalaşmaya engel olmaya çalışan Ticaret Odası Başkanı Fikri Toros’a CTP’nin “yeni solcu” genel başkanı Erhürman tarafından kontenjan adaylığı teklif edildiği öğrenildi.

Toros, Bağımsızlık Yolu’nun “Özel Sektörde Sendikasız Çalıştırılmanın Yasaklanması” yasa tasarısını hazırlayıp TDP ile birlikte meclise sunduğu süreçte tasarıya karşı duranların başında geliyordu.

Teklif Bizzat Erhürman’dan

Kıbrıs Gazetesi’nden Mehmet Kara’nın haberine göre;

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP), Kıbrıs Türk Ticaret Odası (KTTO) Başkanı Fikri Toros’a Girne kontenjan adaylığı için teklif götürdü.

Konuyla ilgili Kıbrıs Gazetesi’ne konuşan Toros, CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman tarafından kendisine adaylık teklifi geldiğini doğruladı.

Toros, konuyu değerlendirip, kararını önümüzdeki hafta içinde açıklayacağını söyledi.

 

135 Paylaşımlar