ŞİFA ALÇICIOĞLU: “BKP-TVG İttifakı, AKP Hükümetinin Ülkemiz Üzerinde Yarattığı Hegemonyaya Karşı Bir İttifaktır”

8130_124632649169_7304352_nNeden aday oldunuz?

Kadın haklarını savunan, ekolojik değerlere sahip çıkan, özelleştirmeler ve halkın haklarını geriletecek her türlü olayın karşısında, Ankara hükümetlerine karşı sokakta var olan mücadeleyi ve direnişi meclise taşımak için aday oldum. Kadınların hem evde hem işte iki kez ezildikleri bir dünyada kadın haklarını savunacak, onların haklarını geriye götürmeyecek şekilde mücadele edecek kadın milletvekilleri olmalıdır.

 

BKP-TVG’yi Nasıl Bir Birliktelik Olarak Görüyorsunuz?

BKP-TVG ittifakı halkımızın zararına, peşkeş çekilmesine ve özelleştirilmesine değil tam aksine Ankara’ya, asimilasyona karşı oluşturulmuştur. AKP hükümetinin ülkemiz üzerinde yarattığı hegemonyaya karşı bir ittifaktır. Sisteme karşı duracak milletvekillerinin sesidir.

 

Seçimlere girerek sistemin bir parçası olmayacak mısınız?

Seçimler sadece mücadelenin farklı bir adımıdır. Sistemin değişmesi için bu topraklarda doğup büyüyen, geleceğini bu adada gören; göçmenlerin, kadınların, işçilerin, memurların birlik ve bütünlüğü sonucunda mücadele etmesiyle oluşacaktır.

 

Seçimle bir şey değişir mi?

Seçimle değişim bir anda gerçekleşmese de AKP’ye ve “göç yasası”, “sosyal güvensizlik” gibi haklarımızı budayan yasalar geçiren hükümetlere karşı daha kararlı ve belirgin bir sesin yükselmesine vesile olacaktır.

0 Paylaşımlar

Be the first to comment

Leave a Reply