“Sözde Tanıdıkları Kulüplerimizle Hazırlık Maçı Bile Yapmayanların Bize Dilenci Muamelesi Yapmasını Kabul Edemeyiz”

Bağımsızlık Yolu Partisi Münür Rahvancıoğlu, TC Elçiliğinin seçim arifesinde kulüplere malzeme yardımı yapmasına ilişkin açıklamada bulundu.

Kıbrıslı Türkler iki formaya, bir çift krampona satılacak zavallılar değildir.

Açıklama şöyle:

Eski dostlarım bilir; zamanında koyu bir Galatasaray taraftarıydım. Kendi köyümün futbol takımında, yedek kulübesinde oturmuşluğum da vardır

🙂

Hiç unutmam 90’lı yıllarda Galatasaray yaz sezonunda Kıbrıs’a gelip, Türkiye’den bir takımla hazırlık maçı yapmıştı. Nasıl bir heyecan ve mutlulukla o maça gittiğimi, soluksuz izlediğimi hala hatırlarım… Türkiye takımlarının bizim takımlarımızla maç yapması da, futbol ile ilgilenen herkesin hep hayalini kurduğu bir konu oldu. Ancak hiçbir zaman, sırf bizimle maç yapacak diye Türkiye takımlarının uluslararası platformlardan dışlanmasını istemedik ve bu arzumuzu içimizde tutmayı, bu sebeple kırgın davranmamayı bildik. Türkiye takımlarının Larnaka’ya inerek tanımadığı Kıbrıs Cumhuriyeti takımları ile resmi maç oynaması dahi büyük bir mesele yapılmadı bu toplumda.

Çünkü Kıbrıslı Türkler onurlu bir halktır, şımarıkça davranışlar her halk kazar bizde de bulunur ama yaygın ve uzun süreli bir kabul görmez aramızda… Sabretmeyi, anlayış göstermeyi, bedel ödemeyi biliriz. Çok yetenekli sporcularımız, pırıl pırıl gençlerimiz var. Uluslararası müsabakalara dahil olabilsek, bizim kulüplerimiz de kendi yağı ile kendi ciğerini kavurabilir, dağları devirmesek de kendi kendini idare edebilir. Ama biz bu olgunlukla dişimizi sıkarken, sözde tanıdıkları bizim kulüplerimizle hazırlık maçı bike yapmayanların bize dilenci muamelesi yapmasını da kabul edemeyiz.

Kıbrıslı Türkler iki formaya, bir çift krampona satılacak zavallılar değildir. Eğer böyle zanneden varsa, bizi gerçekten yanlış tanımış… Pazar gün de cevabını alacaktır…#CevapAkıncı

56 Paylaşımlar