“Suat Günsel ve Diğer İş İnsanları Salgın İçin Fon Oluştursun”

Buluç Gökbörü isimli bir vatandaş change.org ‘da “Suat Günsel ve diğer iş insanları Covid-19 salgını için fon oluştursun” başlıklı bir imza kampanyası başlattı.

İmzalamak için tıklayın

İmza kampanyasının açıklaması şöyle:

Çin’in Wuhan şehrinde ortaya çıkan ve dünyada binlerce insanın hayatını kaybetmesine neden olan Koronavirüs (COVİD-19) salgını maalesef ülkemiz KKTC’ye de ulaşmıştır.

Tüm dünyayı etkisi altına alan salgın, sağlığımız dışında ekonomimizi de tehdit eder hale gelmiş, bir çok insan evine ekmek götüremeyecek konuma düşmüştür. KKTC Hükümetinin aldığı önlemler dışında siyasi partiler, sendikalar ve örgütler  doğacak ekonomik sıkıntılara karşı binlerce TL bağış yapmış durumdadır. Son olarak KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı da  örtülü ödeneğin yıl sonuna kadar Sağlık Bakanlığı için harcanacağını duyurmuştur. Ayrıca bir çok kamu çalışanı da maaşlarından kesinti yapılması için hükümete çağrıda bulunmuştur.

Dünya devi ülkelerin bile ekonomilerinin büyük darbe almasına neden olan Koronavirüs salgınının KKTC’ye uğratacağı zararlar hepimizin endişe duyduğu tartışma kaldırmayan gerçeklerdir. 

Bu salgının olası Etkilerinden Dayanışma ile Korunabileceğimizi Biliyoruz

Devletten teşvikler alıp, su borcundan dolayı Lefkoşa Türk Belediyesi ile davalık olan ayrıca  2,10 milyar dolarlık servetiyle Türkiye’nin en zenginleri sıralamasında 6. sırada bulunan Sn. Suat Günsel ile diğer tüm Kıbrıslı iş insanlarını dayanışmaya, salgının olası zararlarından etkilenecek tüm kesimler için kullanılmak üzere bir fon oluşturmaya davet ediyoruz. Sayın Suat Günsel ve diğer Kıbrıslı iş insanlarını bu çağrımıza  kulak vermeye, ve dayanışmaya çağırıyoruz. 

İmzalamak için tıklayın

317 Paylaşımlar