Tatar Cephesi Pusulayı Kaybetti: Seçim Uğruna Görev Başındaki Pandemi Merkezi Görevlisine İftira ve Alıkoyma

Dün öğleden sonra Lefkoşa’da bu kadarı da yapılmaz dedirten bir gelişme yaşandı. Saat 6 sularında Lefkoşa Devlet Hastanesi Ateş Polikliniği / Pandemi Merkezi’nde görevli Bülent Kurt, görevi başındayken net bir gerekçe gösterilmeden Adli Şube’de görevli polisler nezaretinde hastaneden alınarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne götürüldü.

Sosyal medyada Messenger ve Whatsapp uygulamaları üzerinden yayılan ve Akıncı’ya yönelik seçim sonrası bir suikast girişimi olabileceği iddiasını barındıran ses kaydını çeken kişi olduğu ihbarı üzerine Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne polis eşliğinde götürülen Bülent Kurt, yaklaşık beş saat süren ses kaydı incelemelerinin ardından ses kaydınının kendisine ait olmadığının anlaşılması üzerine, her hangi bir suçlamada bulunulmaksızın gece yarısı serbest bırakıldı.

UBP Lefkoşa İlçe Teşkilatı da Paylaştı

Daha Bülent Kurt polis merkezine götürülürken Facebook’da seçim dönemi boyunca Ersin Tatar lehine yalan haberler yayıp, diğer adayları karalayan Tapba Lamarina isimli sayfa Bülent Kurt’un videonun kaynağı olduğuna ve polis tarafından tutuklandığına yönelik yalan bir görselle algı yaratmaya başladı. Görselin UBP Lefkoşa İlçe Teşkilatı’nın kurumsal sayfasında da paylaşılması mesele içindeki derin ilişkileri gözler önüne serdi.

UBP’nin seçim uğruna konu ses kaydı ile hiç bir ilişkisi olmayan, bu durum polis tarafından da tescillenen ve pandemi ile mücadelede en ön safta, pandemi merkezinde çalışan bir sağlık emekçisine dahi iftirada bulunacak raddeye gelmiş olması ise kan dondurdu.

Konu ile ilgili polis çıkışı sosyal medyada açıklama yapan Bülent Kurt hastanede görevi başında olduğunu vurguladı.

Seçim Uğruna Sağlık Emekçisini Alıkoydular

Pandemi ile mücadelede görevi başındaki masum bir sağlık emekçisinin dahi Akıncı’yı desteklediği için kirli seçim kampanyalarına hedef olabilmesi “Seçilmeniz mi daha önemli halkın sağlığı mı?” sorusunu akıllara getirdi. Konu ile ilgili kendisine yönelik yaşatılan mağduriyetin ardından Bülent Kurt’un ilgili kişi ve yapılara yönelik dava açması bekleniyor.

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Lefkoşa İlçe Başkanı Sadık Gardiyanoğlu‘nun da Tabpa Lamarina isimli hesabın iftira içeren gönderisini paylaştığı görülüyor.

181 Paylaşımlar