Tatar’ın Teşekkürüne Yeni Talip Yakın Doğu

YDÜ Hastaneleri, risk grubundaki hastaların (onkoloji ve diyabet hastaları ile hamileler) rutin muayene ve tetkiklerinin ücretsiz yapılacağını ve ayrıca Girne Üniversitesi’ne bağlı Oasis Hotel’in de karantina oteli olarak ücret talep etmeden devletin kullanımına verildiğini açıkladı.

13 Gün Sessizdi

İlk vakadan itibaren geçen 13 günde sessizliğini koruyan Yakın Doğu, Tatar’ın basın açıklamasından sonraya denk gelen bu yüce gönüllülüğüyle teşekküre talip olmuşa benziyor.

Tatar’ın Olası Bir Teşekkürle Toplumu Borçlandıracağı YDÜ’nün Kurumlarımıza Milyonlarca Borcu Var

Ancak Başbakan tarafından toplum olarak bir sermayeye daha borçlandırılmadan hatırlamakta fayda var ki aynı kurum kurulduğu günden beri ve yıllarca suyu beleşe getirdiği halde LTB’ye olan su borcunu ödememek için bir süredir mahkemeye gidip geliyor, bir ara emri reddedildiği halde yeni ara emirleriyle icrayı durdurmaya çalışıyor.

FORBES’te Listelerde, kktc’ye Vergi Yok

Bugün su borcunu ödemediği belediye ise salgın hastalık tehdidine karşı ilk günden tüm belediye ve devlet kurumlarına örnek olacak önlem ve hizmetlerde bulunmakta. Ayrıca Suat Günsel’in bir yandan FORBES listelerine girerken diğer yandan kktc’de hiç vergi ödemediğini de hatırlamakta fayda var.

‘Sadakaları’ Borçlarını Kapatmaya Yetmez

Kıbrıs’ın kuzeyindeki hükümet, zenginlerin esasta borçlarını kapatmaya yetmeyecek ‘sadakalarına’ teşekkür ededursun, İspanyol hükümeti tüm özel hastaneleri ve özel sağlık hizmeti sağlayıcılarını kamulaştırma kararı aldı. Türkiye’de ise Özel ve vakıf hastaneleri pandemi hastanesi ilan edildi.

Bağımsızlık Yolu da 18 Mart tarihli açıklamasında “Özel hastanelere kriz süresince mevcut personeli ile çalışacak şekilde kamu tarafından el konulmalı, her ilçede karantina hastaneleri mevcut hastanelerden ayrı olarak oluşturulmalıdır.” talebinde bulunmuştu.

12 Paylaşımlar