TAYYİP’İN ŞİDDETİ UNUTULMADI!

19 Temmuz 2011’de Tayyip Erdoğan’ın ziyaretini protesto etmek isteyen eylemcilere uygulanan polis şiddeti, dördüncü yılında eylem düzenlenerek protesto edilecek. KTÖS, TDP, BKP, Baraka, Devrimci Komünist Birlik, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği, Bağımsızlık Yolu ve KSP’nin organize ettiği eylem bugün saat 19.00’da eski KTHY binası önünde yapılacak.

Örgütlerin yaptığı açıklamanın tam metni ise şöyle;

Değerli basın emekçisi,

Hatırlanacağı üzere, 19 Temmuz 2011’de Tayyip Erdoğan’ın adayı gelmesi üzerine gün boyu yaşanan ve akşamında KTHY önündeki protestoda zirveye ulaşan polis şiddeti ve polis devleti uygulamaları 3 yıldır her 19 temmuzlarda protesto edilmektedir. Her sene olduğu gibi bu sene de 19 Temmuz Pazar günü, 2011’de yaşanan polis şiddeti protesto edilecektir. Bu seneyi anlamlı kılan gelişmelerden biri de, geçtiğimiz aylarda büyük oranda tamamlanan ve polis aleyhine ve eylemciler lehine gelişen 19 temmuz mahkeme sürecinden zaferle çıkılması ve polis şiddetinin haksızlığının ve eylemcilerin haklılığının mahkemece de teyit edilmesidir. Bu çerçevede, polis şiddetinin ve anti-demokratik uygulamaların hem halkın vicdanında hem de mahkemece yargılanıp suçlu bulunduğunu belirtmek için, hem de halen sürmekte olan bazı 19 temmuz ile ilgili davaların da takipçisi olacağımızı dile getirmek için, biz aşağıda imzası bulunan örgütler 19 Temmuz Pazar günü saat 19:00’da eski KTHY binası önünde toplanacağız. Bütün halkımız davetlidir.

KTÖS, Birleşik Kıbrıs Partisi, Toplumcu Demokrasi Partisi, Devrimci Komünist Birlik, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği, Baraka Kültür Merkezi, Bağımsızlık Yolu, Kıbrıs Sosyalist Partisi

71 Paylaşımlar