“TC kktc’yi Tanıyor” Yalanı Bir Kez Daha Açığa Çıktı

TC Cumhurbaşkanlığı sitesinden TC’nin kuruluş yıl  dönümü olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na ilişkin yapılan paylaşım “TC kktc’yi tanıyor” yalanını bir kez daha açık etti.

Paylaşılan görselde  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı sevincini paylaşan ülkelere teşekkür edilirken, kktc’nin yer almaması dikkatlerden kaçmadı.

Sağ cenahtan gelen tepkiler üzerine ise TC Cumhurbaşkanlığı sitesinden ilk paylaşımdan yaklaşık 5 saat sonra kktc’ye yönelik ayrı bir görsel paylaşılarak Kıbrıs’ın kuzeyindeki sağcıların gazı alınmaya çalışıldı.

Uygulamanın, görselde bayrağı bulunan devletlerin tanımadıkları kktc ile aynı görselde yer almış olmaları halinde gösterecekleri tepkiden kaçınmak için bilinçli yapıldığı tahmin ediliyor.

Örneğin kktci’yi sözde tanıyan TC’nin hiç bir takımı kktc takımları ile maç yapmaz ve Kıbrıs Cumhuriyeti takımları ile müsabakalarda yer alırken, TC Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun “Kıbrıs’taki bazı sendikacılara TC mi Rumlar mı diye sorsak, Rumlar’ı tercih ederler” diyerek “Rumculuk” ithamında bulunması ise ironik.