TC Resmi İdeolojisi’nin Kıbrıs Emeli Netleşiyor: “KKTC Vatan Toprağıdır, Bursa’dan, Hakkâri’den, Rize’den, Edirne’den Farkı Yoktur”

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın yaptığı “Kıbrıslı Türk halkı bağımsız olmak istiyor” vurgusu sonrasında yabancı bir ülke olan Türkiye’nin siyasetçilerinden gelen peş peşe açıklamalar TC’de hakim resmi ideolojinin Kıbrıs’ın kuzeyinde yayılmacı emeller beslediğini daha da netleştiriyor.

Faşist AKP-MHP kanadından gelen son açıklamalar şöyle:

MHP Genel Sekreteri Büyükataman, “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti; Türkiye ve Türk milleti için candan aziz bir vatan toprağıdır. Bursa’dan, Hakkâri’den, Rize’den, Edirne’den farkı yoktur, olmayacaktır da.” dedi.

TC Adalet Bakanı Gül ise bağımsızlık istencinin karşısına yine bilindik şekilde şehit edebiyatını koydu. Gül’ün bu açıklaması, ”Verilen ‘şehitler’ Kıbrıslı Türk halkının bağımsızlığına karşı bir amaca mı hizmet ediyordu?” sorusunu akıllara getirdi.

İYİ Parti Milletvekili Ümit Özdağ ise, “Kıbrıs Türk halkına yapılan bir hakarettir. Akıncı’nın Kıbrıs Cumhurbaşkanı olması Kıbrıs halkı için büyük bir şanssızlıktır. Görevden alınmalıdır.” şeklinde hadsizce bir açıklamada bulundu.

223 Paylaşımlar