Tehditle İşe Çağrıldı, Pozitif Çıktı: Temaslı Kişi Neden Karantinada Değil?

KTAMS ile Kamu-Sen, bir çalışanın temaslı olduğunu belirtmesine rağmen tehditle işe çağrıldıktan sonra pozitif çıktığını ve Lefkoşa Gelir ve Vergi Dairesi’nde bugün tam gün grev uygulayacaklarını açıkladı.

İki sendika, Lefkoşa Gelir ve Vergi Dairesi’nde 1 çalışanın Covid-19 pozitif çıkması üzerine bugün daire önünde ortak bir açıklama yaptı.

KTAMS Başkanı Güven Bengihan, daire çalışanının amirine Covid-19 temaslısı olduğunu söylediğini ancak ‘maaş kesintisi’ ile tehdit edilerek işe gelmeye zorlandığını söyledi.

Kamu-Sen Başkanı Metin Atan ise bu durumu tam bir aymazlık olarak niteledi.

Temaslıysa Neden Karantinada Değil?

Temaslı olduğunu söyleyen bir kişinin ise karantinada olmaması, merkezi idarenin işin kontrolünü ne denli kaybettiğini gösteriyor.

Açıklama şöyle:

UBP-DP-YDP Hükümetinin pandemi sürecini yönetmede sergilediği beceriksizlik ve sorumsuzluk örneklerinden biri de Lefkoşa Gelir Vergi Dairesinde ortay çıkmıştır.

Temaslı olduğu nedeni ile kendini izole eden bir çalışan bir hafta sonra Daire Müdürü ve Müdür Muavini tarafından işe çağrılıp, gelmediği takdirde izinsiz ve özürsüz işe gelmediği gerekçesiyle maaşından kesinti yapılacağı konusunda tehdit edilmiştir.

Bilimsellikten uzak bir anlayışın sonucu tüm Gelir Vergi Dairesi personelinin ve daireden hizmet alan insanlarımızın da sağlığı riske atılmıştır.

Bu sorumsuzluğu ve ihmali protesto etmek için sendikalarımız KTAMS ve KAMU-SEN Lefkoşa Gelir ve Vergi Dairesinde bugün tam gün grev uygulayacak.

10 Paylaşımlar