TEL-SEN’DEN TAÇOY’A SERT YANIT

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Hasan Taçoy’un Telekomünikasyon Dairesi ile ilgili yaptığı açıklamalara Telekomünikasyon Dairesi’nde örgütlü olan Tel-Sen’den yanıt gecikmedi. Tel-Sen Başkanı Tamay Soysan yaptığı açıklamada Bakan Hasan Taçoy’un Antalya’da bir konferansta sarf ettiği sözler için “bakan içerde başka dışarıda başka konuşuyor. Bu açıklamalar süresiz grev sebebidir” diyerek, “dün olduğu gibi bugün de Telekomünikasyon Dairesi’nin özelleştirilmesine karşıyız” dedi.

Tamay Soysan’ın yaptığı açıklama şöyle;

“Telekomünikasyon Dairesinde örgütlü sendika Tel-Sen Yönetim Kurulu olarak belirtmeliyiz ki Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Hasan Taçoy un yurtdışı ve yurt içinde Telekomünikasyon Dairesi ile ilgili yaptığı açıklamalar kabul edilebilir değildir ve süresiz grev sebebidir.

Sayın Bakan 2012 de gerçekleşen süresiz grevi çabuk unutmuş olacak ki Telekomünikasyon Dairesi üzerinden tabiri caizse ahkam kesmeye çalışmaktadır. Sayın Bakan bilmelidir ki Telekomünikasyon Dairesi’nde değil hizmetlerin özelleştirilmesi duvarda çakılı bir çivisi bile özele devredilemez. Bunu yapmaya çalışanlar siyasi yelpazeden uzaklaştırılarak en iyi şekilde cezalandırılmışlardır.

Sendika Yönetim Kurulumuz ile Bakan arasında yapılan her toplantıda Sayın Bakan Telekomünikasyon Dairesinin güçlendirileceğinden, kendi ayakları üzerinde duran bir yapıya kavuşturulacağından bahsetmekte sürekli bu yönde projeler üretilmesini istemekte iken dışarılarda bambaşka şeylerden bahsetmekte olması bakana olan güvenimizi tekrar gözden geçirmeye sebep olmaktadır.

Telekomünikasyon Dairesi ile ilgili yaptığı her basın açıklamasında Sayın Bakan Sendika ile konuştuğundan, anlaştığından bahsetmektedir. Sayın Bakanın bu açıklamaları oldukça manidardır. Sendika Yönetim Kurulumuz ile Sayın Bakan arasında Telekomünikasyon Dairesinin özelleştirilmesi ve veya çalışanlarının özlük hakları ile ilgili herhangi bir konuşmamız dahi olmamıştır. Sayın Bakana hatırlatmakta fayda görüyoruz ki Sendika Yönetim Kurulumuz ne Dairenin ne de çalışanın geleceğini asla pazarlık konusu yapmaz bugüne kadar yapmamıştır yapmayacaktır.

Bakan ile anlaştığımız konu dairenin daha hızlı internet verebilmesi için hazırlanan proje içindir. Çok daha hızlı ada geneline yayılmış ve ucuz hizmeti getirecek olan proje hazırdır ve başlangıcı için 2015 yılı bütçesinde bütçelendirilmiştir. Halka büyük bir hizmeti getirecek olan ancak bekletilen projenin neden bekletildiği Sayın Bakanın gözden uzaklarda yaptığı açıklamalarda anlaşılmaktadır. Sayın Bakan’dan bu projeye sahip çıkmasını özel kuruluşlarla kolkola girip reklamlarda rol almamasını bekliyoruz.

Bir kez daha vurgulamakta yarar görüyoruz ki Telekomünikasyon Dairesinde kirli oyunlar oynanmaya çalışılmaktadır, oynanmasına asla müsaade etmeyeceğiz. Bu yönde bırakın uygulamaları konuşmalar bile süresiz grev sebebi olacaktır.”

Tamay Soysan

Başkan

13 Paylaşımlar

Be the first to comment

Leave a Reply