Trafik Kazasında Hayatını Kaybettiği İddia Edilen Kadının Otopsi Raporu: Darp Edildi

Geçtiğimiz günlerde Alayköy-Türkeli yolunda meydana gelen polis kayıtlarına “trafik kazası” olarak geçen olay sonrası hayatını kaybeden Sedef Deniz Derin isimli kadına yapılan otopside kadının vücudunda darp izleri olduğu ortaya çıktı.

Şüpheli bir şekilde hayatını kaybeden kadına yapılan otopside ellerinde yanık izi ve sıkmaya bağlı morluklar olduğu ortaya çıktı.

Olay yerinde firen izin rastlamayan polis “trafik kazası” öncesinde yaşananlarla ilgili soruşturma açmazken, kadının annesi yaptığı açıklamada kızının şiddet gördüğünü belirtmişti. Öte yandan şiddet gören kadının avukatına her şeyin daha kötü olmaması için şikayetçi olmadığını söylediği belirtiliyor.

Şiddet gören kadının şüpheli şekilde hayatını kaybetmesi akıllara eşi tarafından katledilen fakat intihar süsü verilen Akile Nacisoy’u getirdi. Kadın örgütlerinin ve Akile Nacisoy’un ailesinin kararlı duruşu sonrası soruşturmanın derinleştirilmesi neticesinde Nacisoy’un kadın cinayeti sonucu Yaşar Akdoğan tarafından katledildiği ortaya çıkmıştı.

252 Paylaşımlar