Tufan’ın Polisi “FETÖ”den 3 İhraca İmza Attı

kktc Polis Genel Müdürlüğü tarafından,  “FETÖ ile ilişkileri” gerekçe gösterilerek çok sayıda polis memuruna başlatılan soruşturmalar sonucunda 3 polis meslekten ihraç edildi.

Polis Genel Müdürü Süleyman Manavoğlu imzasıyla bazı polislere yollanan yazıda; FETÖ soruşturma kapsamında soruşturulan kişilerle yaptıkları telefon görüşmelerinden, Fettullah Gülen’i öven toplantılara katılmaktan/düzenlemekten, FETÖ’nün düzenlediği piknik ve toplantılara katılmaktan, FETÖ’nün Türkiye’ye düzenlediği ücretsiz gezilere katılmaktan, FETÖ soruşturması kapsamındaki Şelale Ltd., Pi Analitik Ltd ve Şule Ltd. İle ilişki içinde olmaktan dolayı aleyhlerinde “FETÖ ile ilişki içinde olmaktan” soruşturma açıldığı belirtilmişti.

Bağımsızlık Yolu Eylem Yapıp, Manavoğlu’nun İstifasını İstemişti

Bağımsızlık Yolu Meclisi, polis içerisinde FETÖ soruşturması başlatılmasına  ilişkin olarak 20 Nisan 2017 tarihinde yayınladığı basın açıklamasında, bahsi geçen örgütün ve polisimiz içindeki varsayılan ilişkilerinin gerçeklik payı olsa bile, bu işin sorumlusunun da yıllardır Kıbrıslı Türklerin iradesi hilafına Polis Teşkilatını dışardan idare edenler olduğunu vurgulamıştı.

İlgili haberler;

Tufan’ın Polisinden 83 Polise Daha Soruşturma

Tufan’ın Polisi, Tayyip’in Kan Davasını Ülkemize Taşıdı

 

0 Paylaşımlar