“Turizm Teşviği Adı Altında Otelcilere Para Dağıtan Tüm Siyasetçiler, Halkın Plajlarda Yolunmasına Ortaktır”

Bağımsızlık Yolu Genel Sekreteri Münür Rahvancıoğlu, dün gerçekleşen beleşe deniz eylemine ilişkin sosyal medyadan açıklama yaptı.

Rahvancıoğlu, Anayasal hakkını kullanan eylemcileri ve basını görür görmez patronların  geri adım atmasının sebebinin,  yankesicilik yaptıklarını gayet net bir şekilde bilmeleri olduğunu vurguladı. 

Ayrıca Rahvancıoğlu, “Polis, basın, eylemciler her sırtını döndüğünde halkı yolan ama kamerayı görünce farklı davranan bu haydutlarla aynı masaya oturup yemek yiyen, onlara turizm teşviği adı altında paralar yağdıran, iş anlaşmaları yapan bütün siyasetçiler de, halkın yolunmasına ortaktırlar” dedi. 

Açıklama şöyle:

Plajların kapısına eleman yerleştirip para toplayan sermayedarların, Anayasal hakkını kullanıp denize girmek isteyen Beleşe Deniz eylemcilerini ve basını görür görmez geri adım atması neyin göstergesidir?
Sanıldığı gibi, sadece bu yasal hakkın eylemle alınabileceğinin ve alınması gerektiğinin değil! Evet, bu da var elbette ama dahası da var… “Zenginim” diye kasım kasım kasılan, lüks arabalardan inmeyen, son moda pahalı kıyafetler giyen, burnu havada bu sözde elit otel patronları; yankesicilik yaptıklarının gayet net bir şekilde bilincindedirler. Kıstırdıklarından parayı yolup, kameranın karşısında bissi kedi olmaları da bunun göstergesi zaten…
Bir şey daha var; polis, basın, eylemciler her sırtını döndüğünde halkı yolan ama kamerayı görünce farklı davranan bu haydutlarla aynı masaya oturup yemek yiyen, onlara turizm teşviği adı altında paralar yağdıran, iş anlaşmaları yapan bütün siyasetçiler de, halkın yolunmasına ortaktırlar…
#BeleşeDeniz
#PlajlarHalkındır

 

0 Paylaşımlar