“Türk, Türkmen, Pakistanlı, Kıbrıslı, Vietnamlı; Ekmek Parası İçin Alnının Teri ile Çalışan İnsanların Tek Bir Ter Damlasındaki Onur, Senin Bütün Yaşamının Toplamından Fazladır”

Bağımsızlık Yolu Partisi Genel Sekreteri Münür Rahvancıoğlu, YDP Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Arıklı’nın güneyde çalışan Kıbrıslı Türk işçilere hakaret etmesine sosyal medya hesabından sert tepki gösterdi.

Açıklama şöyle:

Ayhan Arıklı demiş ki; “Hiç bir rumun türkün yanında çalıştığını duyan bilen varmı. Nedir bu rum tarafında çalışma isteği arzusu. Hiçmi gururunuz yok. Bu kadar diz çökmüş durumdamısınız. Açlık sefillikmi çekiyorsunuz.”

Bu nasıl rezil bir zihniyettir ki, bir insanın bir başka insanın yanında işlemesini “gurursuzluk” sayıyor? Yani Ayhan beyimize göre Türkiye’den gelip bu ülkede çalışan insanlar gurursuz! On binlerce Türkmen, Pakistanlı, Özbek, Vietnamlı Kıbrıs’a gelip diz çökmüş!

Ayhan efendiye kalırsa bir kişi bir başka kişinin yanında çalışıyorsa bu çalışanı gurursuz yapıyor! Dünyaya patron gözlükleri ile bakan bu faşist, bu sözleri sadece güneyde çalışanlara söylemiyor! Bu sözler alnının teri ile yaşamını kazanan tüm emekçi insanlara; sana bana, hepimize söyleniyor. Kim ki birinin yanında çalışır, o kişi diz çökmüştür; kim ki patron değil işçidir, o kişi gurursuzdur! Sen ey faşist, hayatının tek bir gününde dahi alnının teri, elinin nasırı ile, kendi emeğinle hakkını kazanmamış olabilirsin!

Sen ey faşist, emeğin değerini bilmediğin için emekçiye saygı duymuyor olabilirsin! Sen ey faşist, ağababalarının gölgesinde, yalakalığın zirvesinde dolaşarak başka insanların ensesinden yaşıyor olabilirsin. Ama emekçi insanların onurunu sorgulamak senin boyunu kat kat aşar bilesin. Haddini bilmez, ağzını toplamazsan, emekçilerin onurunu tarttığın kantar; seni öyle bir tartar ki feleğini şaşırırsın! Türk, Türkmen, Pakistanlı, Kıbrıslı, Vietnamlı; nereli olursa olsun; ekmek parası için alnının teri ile çalışan insanların tek bir ter damlasındaki onur, senin bütün yaşamının toplamından fazladır. Daha konuştuğu dilin imla kurallarını dahi bilmeyen birinden onur, gurur ve dik durmak konusunda öğrenecek bir şeyi yok bu halkın. Haddini bil, ağzını topla…

100 Paylaşımlar