Türkiye Kadıköy’de Halk AKP Stantını Dağıttı

140202191526Türkiye Kadıköy Yeldeğirmeni’ nde AKP İl Başkanlığı’ nın açtığı standa halkın tepkisi büyük oldu.

Mahallelerinde AKP standı istemeyen halkın tepkisi üzerine AKP’iler, çevik kuvvetin korumuş olduğu standı bırakarak kaçmak zorunda kaldılar.

AKP İstanbul İl Başkanlığı’ nın, seçim çalışması kapsamında Kadıköy Yeldeğirmeni’ nde saat.15.00′ te stand açması üzerine, AKP üyelerine halkın tepkisi oluşmaya başladı. Mahalleli, ‘ mahallemizde hırsızları ve katilleri istemiyoruz’ diyerek standın kapatılmasını istedi. AKPliler mahallelinin tepkisine hakaret ve saldırıyla karşılık verdiler. Standın önünde tepki gösterenlere su atıp, küfürler savurdular. Buna karşılık, halkın tepkisi büyüdü ve korkan AKPliler çareyi polisi çağırmakta buldu.

Çevik kuvvet koruması altında halka küfürler savurup, tehdit ettiler. Bunlara karşılık ise sessiz kalan çevik kuvvet her zamanki gibi tepki gösteren halka barikat kurdu. Kendisine barikat kurulan halk “Halka değil hırsızlara barikat diyerek”  durumu protesto ettiler.

Halkın tepkisine daha fazla dayanamayan AKP’liler ise standlarını bırakarak kaçtılar. Ardından çevik kuvvet de çekilmek zorunda kaldı. Halk, “Faşizme karşı omuz omuza, bu daha başlangıç mücadeleye devam, hırsız AKP mahalleden defol” sloganları atarak evlerine döndü.

muhalefet.org

0 Paylaşımlar

Be the first to comment

Leave a Reply