Türkiye’de Binler Demokrasi ve Laiklik İçin Toplandı

Türkiye’de binlerce kişinin katıldığı  “Demokrasi ve laiklik buluşması”  gerçekleşti. Halkevleri’nin çağrısı ile Ankara’da Mamak Eski Kömür Deposu’nda buluşan binler “Halk düşmanlarının karşısında eşitlik, laiklik, demokrasi için biz varız” dedi

Halkevleri’nin “Laik, demokratik bir ülkeyi kuracağız”  diyerek çağrısını yaptığı büyük buluşma Ankara Mamak Eski Kömür Deposu’nda binlerce Ankaralının katılımı ile gerçekleşti.

“AKP Mezara Halk İktidara”

Mamaklı gençlerin günlerdir güvenliği için nöbet tuttuğu alana Halkevcilerin kurduğu arama noktaları ile giriş yapan Ankaralılar alanda 10 Ekim’de katledilen yol arkadaşlarının, Haziran direnişçilerinin fotoğrafları ile, kadın özgürlük mücadelesinin simgeleri ile karşılaştı. Hopa’da katledilen Metin Lokumcu’nun dev pankartı  alana bakan bir binadan sallandırılırken sosyalist hareketin devrimci önderleri de halkın taşıdığı bayraklarda yer aldı.

demokrasi-laiklik-bulusmasi-2

“AKP mezara halk iktidara” sloganları ve saygı duruşu ile başlayan buluşmada ücretsiz halk konserinin sunuculuğunu oyuncu Volkan Yosunlu ve Selin Kahraman gerçekleştirildi. Buluşmanın açılış konuşması “Halk düşmanlarının karşısında eşitlik, laiklik , demokrasi için biz varız, buradayız, ne darbe ne OHAL ne diktatörlük” sözleri ile başlarken ücretsiz halk konseri ile devam ediyor. Ücretsiz Halk konserinde Yeni Türkü, Moğallar, Mustafa Özarslan, Nilüfer Sarıtaş, Feryal Öney, Praksis, Caner Gülsüm, Gökhan Kılıç, Ezgi Saykan, Erdal Beyazgül, Grup Devinim sahne aldı.

(Sendika.Org)

55 Paylaşımlar