Türkiye’de Ne Varsa Bizde de Olacak: Zeki Çeler Çalışıyor!

Dün Türkiye kadın hareketinin polis dayağından geçirildiği saatlerde kişisel sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı, TDP Milletvekili Zeki Çeler; “mevkidaşım” diye tanımladığı AKP’li bakan Zehra Zümrüt SELÇUK ile “verimli bir toplantı” gerçekleştirdiklerini duyurdu.

Çeler: Geleceğe Yönelik Çalışmalar Ortaklaşacak

Partisi TDP’nin 6. Olağan Genel Kurulu’na rağmen Kadın ve Adalet Konferansı ismi verilen gerici toplantıya katılmak için Türkiye’de bulunan Zeki Çeler; AKP’li bakan ile “iki kardeş ülke arasında özellikle çalışma ve sosyal hizmetler alanında yapılması hedeflenen projelerle ilgili” görüştüklerini ifade etti. Zeki Çeler, iki bakan olarak başlattıkları çalışmanın devamının teknik heyetler tarafından getirileceğini ve iki ülkenin geleceğe yönelik çalışmalarının ortaklaştırılacağını da belirtti.

Zehra Zümrüt Selçuk Kimdir?

Zeki Çeler’in “mevkidaşım” dediği Selçuk, 9 Temmuz 2018 tarihinden beridir Türkiye Cumhuriyeti Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı olarak görev yapıyor. Özgeçmişinde İslam İşbirliği Teşkilatı direktörlüğü ile gerici Kadın ve Demokrasi Derneği temsilciliği gibi kurumlar bulunan Selçuk; Ekonomi mezunu, muhasebe alanında yüksek lisans sahibi ve işletme alanında doktorası var.

“Yoksulluk Nafakasını Azaltalım, Yaşlı Amcaların Yüzü Gülsün”

Selçuk’un bakanlığı dönemine damgasını vuran olaylar arasında; yoksulluk nafakasının azaltılması var. Selçuk’un bakanlığı tarafından nafakayı azaltma düzenlemesi TBMM Başkanı Binali Yıldırım tarafından “sosyal yardımlar nedeniyle kadınlar, kendileri ile evlenmek isteyen yaşlı amcaların yüzüne bakmıyor” diyerek savunulmuştu.

Seçilmiş Yöneticileri Görevden Alma Yetkisi Düzenleme

Selçuk’un çalışma yaşamına dair icraatları arasında ise, Devlet Denetleme Kurulu’na sendikalar ile meslek örgütlerinin seçilmiş yöneticilerini görevden alma yetkisi veren düzenleme bulunuyor. Ayrıca havalimanı inşaatı sırasında haklarını aradıkları için tutuklanmış olan havalimanı işçileri ve sendika genel başkanları da Selçuk’un bakanlığının kamuoyu gündemine yansımış konuları arasında.

Zeki Çeler’in paylaşımı:

“Mevkidaşım Türkiye Cumhuriyeti Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler bakanı Zehra Zümrüt SELÇUK ve heyetlerimiz ile birlikte iki kardeş ülke arasında özellikle çalışma ve sosyal hizmetler alanında yapılması hedeflenen projelerle ilgili gayet verimli bir toplantı gerçekleştirdik. Teknik heyetlerimizin devamını getireceği toplantıların yanısıra biz mevkidaşlar olarak da iki ülke arasında ziyaretlerde bulunup, ilgili alanlarda geleceğe yönelik çalışmalar yapacağız.”

123 Paylaşımlar