UBP’Yİ ZİYARET EDEN SENDİKALARA ALTERNATİF ZİYARET PROGRAMI-CELAL ÖZKIZAN

Hatırlayacağınız gibi geçtiğimiz günlerde KTOEÖS, KAMU-SEN, KTAMS ve HÜR-İŞ UBP’yi ziyaret edip, UBP genel başkanı Hüseyin Özgürgün ile bir görüşme gerçekleştirip, UBP’den Göç Yasası’nın kaldırılması için destek istediler. Evet, sendikalar, daha sadece birkaç yıl önce, hükümette olduğu dönemde Göç Yasası’nı Kıbrıslı Türk halkına hiç danışmadan AKP’nin emriyle geçiren, bunun üstüne insanlarla dalga geçercesine açıklamalar yapan, Göç Yasası’nı protesto eden binlerce insanın üzerine polis aracılığıyla biber gazı sıktırıp jopla saldırıp tutuklamaları gerçekleştiren UBP’den destek talep ettiler. Bizler bu müthiş yaratıcı ziyaretten örnek alıp, bu sendikalarımıza, bundan sonra Göç Yasası’na karşı destek almak için ziyaret etmeleri gereken yerlerin bir listesini hazırladık :

 

1 – Kıbrıs Türk Ticaret Odası : Her fırsatta Göç Yasası’nı desteklediklerini ve Göç Yasası’nın kaldırılmasının büyük bir yanlış olacağını dile getiren KTTO’ya bir ziyaret yapmamak olmaz.

 

2 – İrsen Küçük : Her ne kadar kendisi, Göç Yasası geçirildiği esnada henüz başbakan değilseydi bile ve her ne kadar şu an aktif siyasette bulunmuyorsa da, bu sendikalarımızın İrsen Küçük’ü evinde ziyaret etmesi çok anlamlı olacaktır.

 

3 – Derviş Eroğlu : Göç Yasası’nın geçirildiği zamanın başbakanı olan Derviş Eroğlu da kesinlikle ziyaret edilmesi gerekenler arasında. Hele hele cumhurbaşkanlığı seçimleri propagandaları başlamışken, Eroğlu zaten herkesle görüşür.

 

4 – George Soros : Her ne kadar kendisinin Göç Yasası ile doğrudan bir bağlantısı olmasa da (ki kendisinin Kıbrıs’ın güneyindeki neoliberal baskıcı uygulamalarda parmağı olduğu da dile getirilen bir durum), bu sendikalarımızı seve seve kabul edecektir.

 

5 – Erol Taş : Yeşilçam’ın unutulmaz kötü adamı Erol Taş her ne kadar 15 yıl kadar önce vefat etmişse de, bu sendikalarımız elbette mezarına bir ziyaret gerçekleştirip bir demet çiçek bırakmayı çok görmeyeceklerdir.

 

6 – Darth Vader : Galaktik Haber Ajansı’ndan aldığımız bilgilere göre, Darth Vader da şanına şan katmak için bu sendikalarımızla bir görüşme ayarlamak konusunda yardımcılarına emri çoktan vermiş.

 

7 – Lord Voldemort : Sendikalarımızın kendisine çoktan görüşme talebini ilettiklerini, ancak görüşme talebinin altına imza olarak “kim olduğumuzu bilirsin sen” yazdıklarından dolayı, Voldemort’un talebi kimden aldığını bilmediği için talebe cevap veremediği bize gelen bilgiler arasında.

 

8 – Titanic’in çarptığı buzdağı : Sendikalarımıza bir diğer önerimiz ise, Kuzey Atlantik açıklarındaki o buzdağının yerini tespit eder etmez hemen bir ziyaret gerçekleştirmeleri.

 

9 – Tom ve Jerry’deki Tom : Aldığımız duyumlara göre Tom, Göç Yasası’na kesinlikle karşı çıkıyor.

 

10 – 90 + 3’te rakip takımın attığı gol : Sendikalarımızın ne yapıp edip bu gol ile de bir görüşme ayarlamalarının, Göç Yasası’nın kaldırılması yolunda çok faydası olacağı kesindir.

 

11 – Bu ziyaretler silsilesinin son durağı olarak da, yüceler yücesi Tayyip Paşa Ekselanslarının dillere desten Kaç-Ak Saray’ı ziyaret edilip, sarayın 782 no.’lu odasında Duşakabinoğulları Beyliği tarafından bir güzel yıkanıp, aklanıp, pir-ü pak hale gelip temizlenirler ve böylece bütün memleket de Göç Yasası’ndan temizlenmiş olur.

0 Paylaşımlar

Be the first to comment

Leave a Reply