Üst Geçit Sözü Veren Hükümet Yaya Geçidini de Kaldırdı

UKÜ/Haspolat anayolunda 23 yaşında bir yayanın  ağır yaralanması ile sonuçlanan  kaza ile birlikte bölgedeki trafik sorunu tekrardan gündeme geldi.

Hükümet Temmuz 2018’e Üst Geçit Sözü Vermişti

Kazanın ardından Ulaştırma Bakanlığı konu ile ilgili bir açıklama yaparak bölgedeki yaya geçidi ile otobüs durağının kaldırıldığını açıkladı. Bölgede Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nin yarattığı nüfus artışı ile anayol karşısında yerleşimin artması, bölgede yaya yoğunluğuna sebebiyet vermekte ve çift şerit anayolda sıklıkla kazalar gündeme gelmekteydi.

Ulaştırma Bakanlığı Nisan 2018’de yaptığı açıklama ile bölgede Temmuz ayına kadar bir üst geçit yapılacağını duyurmuş, ardından yaşanan ekonomik kriz ile bu projenin ertelendiği bildirilmişti. Dün yaşanan kazadan sonra ise bakanlık bugün bölgede var olan yaya geçidini ve otobüs durağını kaldırdığını duyurdu.

Yayaların Karşıya Nasıl Geçeceği Meçhul

Bölgede ikamet eden  öğrenci ve vatandaşların yolu  karşıya nasıl geçeceklerine dair hükümet tarafından ne bir tedbir alındı ne de   bir açıklama yapıldı. Yaya geçidinin kaldırılmasının ardından yayaların yolun kenarındaki  bariyerlerin altından geçerek aynı güzergahı kullanmaya devam ettikleri gözlemlendi.

162 Paylaşımlar