Vakıflar, Girne’de 70 Dönümlük Araziyi İmam Hatip Kurulması İçin “Hediye” Etti

Vakıflar İdaresi, Bellapais ile Ozanköy arasındaki 70 dönümlük araziyi İmam Hatip Lisesi yapılması için “Türkiye Maarif Vakfı”na kiralama kararı aldı. Uzun süreli kiralamalar için Bakanlar Kurulu onayı gerekirken, karar henüz Bakanlar Kurulu’na sunulmadı.

Havadis Gazetesi’nden Bertuğ Topal’ın haberine göre;

Türkiye’de gericilik ve bağnazlığın üretim noktaları olan İmam Hatiplerin burada da yayılması için düğmeye basıldı.

Vakıflar İdaresi, Girne’nin kalbinde 70 dönümlük araziyi senelik bin sterlin gibi komik bir rakama “Türkiye Maarif Vakfı”na hediye etme hazırlığında.

“Türkiye Maarif Vakfı”, AKP tarafından, eski yol arkadaşları olup şu sıralar çıkar çatışması yaşadığı organize suç örgütü Gülen Cemaati’ne ait okulları devralması amacıyla kurduruldu. Vakıf, bir süredir, Kıbrıs’taki bazı yurtların kendilerine devri için çaba harcamaktaydı. Vakıflar İdaresi Müdürü İbrahim Benter aracılığı ile adaya gelen vakıf, Girne ve İskele bölgesinde süratle “dini eğitim” verecek okullar açmak istiyor.

Kıbrıs Vakıflar İdaresi Genel Müdürü İbrahim benter’in, yatırım için bizzat aracı olduğu öğrenildi. Benter’in, Haspolat’ta yer alan Hala Sultan İlahiyat Koleji ve külliye için de aracı olduğu ve yapımında aktif görev aldığı biliniyor.

Haberin tamamı için;
havadiskibris.com

199 Paylaşımlar