Vatan-Millet-Sakarya Diyenler, İş Vergi Vermeye Gelince Toz Kesiyorlar!

Suat Günsel, dünyadaki dolar milyarderlerinin servetini hesaplayan ünlü iş dünyası yayını Forbes’in verilerine göre 2 milyar dolarlık bir servete sahip. Bu servet, yaklaşık 16 milyar Türk lirasına geliyor.

Bu verilere göre, Suat Günsel Türkiye’nin en zengin beşinci, tüm dünyanın ise en zengin 1135. kişisi.

kktc Vergi Dairesi’nin yayınladığı 2018 tarihli en güncel vergi listelerine göre, Suat Günsel, kktc devletine yıllık 165 bin lira (aylık 13 bin 750 lira) gelir beyan ederken buna karşılık olarak yıllık sadece 38 bin 642 lira “şahıslar vergisi” ödemekle yükümlü kılındı (Bu, ödemekle yükümlü olduğu miktar. Ödeyip ödemediğini bilmiyoruz).

Yine aynı vergi listelerine göre, Suat Günsel’in sahip olduğu ve ülkemizde bankacılık sektöründen yükseköğrenim sektörüne, gayrimenkulden ulaşıma, ar-ge’den sigortacılığa, turizmden otomotiv sektörüne kadar neredeyse her alanda faaliyet gösteren ülkemizin en büyük holdinglerinden Near East’in (Yakın Doğu) çeşitli şirketlerinin ise toplamda 15 milyon 147 bin 483 lira zarar beyan etmiş durumda.

Bu topraklar, bu devlet ve bu ülkenin emekçileri sayesinde yarattığı zenginliğin vergisini ödemek söz konusu olunca bir anda ortadan kaybolan zenginler, seçimler gelince bir anda vatanı, milleti, devleti ve milliyetçiliği hatırlamaya devam ediyorlar.

1K Paylaşımlar