Yakın Doğu İlkokulu Yasağa Uymadı!

Yakın Doğu İlkokulu yönetiminin, Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi’nin aldığı karara rağmen, Girne’de yaşayan öğrenci ve öğretmenleri okula çağırdı.

Suat Günsel’in sahibi olduğu Yakın Doğu İlkokulu, Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi’nin aldığı kararla uymayarak, Girne’de yaşayan öğretmen ve öğrencileri okula çağırdı.

Okulun, okul servisini de yolladığı gelen bilgiler arasında.

Öte yandan GazeddaKıbrıs’ın edindiği bilgilere göre ise, Yakın Doğu Koleji’nde görev yapan Girneli öğretmenlerin dün akşam taraflarına verilen bilgiyle okula çağrıldığı ve bu sabah, yasağa rağmen Lefkoşa’daki görev yerlerine götürüldükleri öğrenildi.

Yakın Doğu İlkokulu yönetiminin çiğnediği karar ise şöyle:

Çatalköy-Karşıyaka arasındaki bölgede bulunan özel ve devlet okullarında alınacak bir sonraki karara kadar yüz yüze eğitimin (dershane, etüt, özel dersler ve kurs faaliyetleri dahil)  durdurularak, online eğitime geçilmesi uygun görülmüştür. Bu bölge dışında bulunan okulların 25 Ocak 2021 tarihinden itibaren seyreltilmiş şekilde yüz yüze eğitime (dershane, etüt, özel dersler ve kurs faaliyetleri dahil) geçmeleri uygun görülmüştür. Ancak Çatalköy-Karşıya bölgesinde ikamet edip eğitim ve çalışmak amacıyla başka bölgelere giden öğrenci ve öğretmenlerin bir sonraki karara kadar eğitim kurumlarına gitmeleri ve çalışmaları uygun görülmemiştir.

28 Paylaşımlar