YDP Başkanı Arıklı’nın Sigara Söndürme Arzusu, 22 Ocak Saldırganı Ahmet Türkmen’de Cisimleşiyor

Daha önce yazdığı bir yazıda “Türk Ordusu’na işgalci diyenlerin dilinde sigara söndüreceğim” diyen YDP Başkanı Erhan Arıklı’nın, konuyla ilgili “toydum, hata yaptım” özrünün samimi olmadığı, 22 Ocak olaylarında Afrika Gazetesi’ne saldırıp gazetecileri katletmeye teşebbüs eden Ahmet Türkmen’in YDP üyeliliğiyle net bir şekilde ortaya çıkıyor.

Saldırgan, YDP’nin Örgüt Binası Açılışında

Savcılığın kıyağı ile alt mahkemede yargılanıp Ağır Ceza Mahkemesinden yırtan ve 4’lü hükümetin işbirliği ile şartlı tahliye edilen Türkmen’in, ırkçı parti YDP’nin Genel Başkan Yardımcısı Enver Öztürk ve  ile Mağusa Anadolu Mahallesi örgüt binası açılış törenindeki fotoğrafları dikkat çekiyor.

Saldırganları YDP ve AKP Himaye Ediyor 

Türkmen’le birlikte 22 Ocak olaylarında hüküm giyen diğer saldırganların YDP üyelikleri ile TC Büyükelçisi tarafından kabul edilmeleri ve ülkemizdeki varlığı meşru olmayan “AKP KKTC Temsilciliği”’nde sıkça bulunmaları, saldırganların AKP ve YDP tarafından himaye edildiklerini açıkça ortaya seriyor.

Ayrca Türkmen’in sosyal medya hesabından  ucuz “bayrak edebiyatı” yaptığı ve gündemde olan bayrak meselesiyle ilgili Afrika Gazetesi’ne saldırdığı esnada gazete binasının balkonuna  asılan Türk bayrağını paylaştığı görülüyor.

0 Paylaşımlar