YDP’li Arıklı, Zenginden Alıp Fakire Vereceğiz Derken, İç Borçlanmadan Bahsetmiş!

arıklı

Bir TV programına katılan YDP Genel Başkanı, Başbakan Yardımcısı, Ekonomi ve Enerji Bakanı Erhan Arıklı, devletin alınacak tedbirler için iç borçlanmaya gideceğini açıkladı.

İç borçlanma, zenginden borçlanıp bunu faiziyle birlikte halkın cebinden alıp geri ödemek anlamına geliyor.

Muhalefetteyken Evet Demişti

Arıklı, “Devlet alınacak ekonomik tedbirler için iç borçlanmaya giderek kaynak yaratacak. Tahvil satarak borçlanmaya gidiyor. İlk etapta 500 milyon TL borçlanacağız.. Zenginden alıp fakire verme derken bu gibi şeylerden bahsetmeye çalıştım.” dedi.

Muhalefetteyken www.ankaradegillefkosa.org’un kendisine yönelttiği “Servet vergisi gelsin mi?” sorsuna evet yanıtı veren Arıklı, hükümete gelince düzenin tüm partilerine benzer bir şekilde halkın çıkarları doğrultusunda uygulamalar yapmak yerine zenginlerin ve sermayenin çıkarlarının peşinde koşuyor.

Karantina Otelleri Konusunda ya Halkın Sağlığı ya Halkın Parası Dayatması

Karantina otelleri konusunda da benzer tavrı sürdüren ve kendi karantina sürecini zengin dostu Suat Günsel’in otelinde geçiren YDP’li Arıklı, YDP’nin karantina otellerine ödenen giden kaynağa alternatif olarak elektronik kelepçe uygulamasıyla ev karantinasına geçişi savunduğunu kaydetti.

Kamulaştırma seçeneği de ortada dururken bunu aklından bile geçirmeye dahi korkan Arıklı, zenginlerin çıkarını sarsmamak için bu kez de halk sağlığının riske edilebileceği bir öneriyle karşımıza çıkıyor.

Devletin karantina otellerine ayda 40-45 milyon TL ödeme yaptığını da söyleyen Arıklı, “YDP olarak evde karantina uygulamasını savunuyoruz” dedi.

Ayrıca, “YDP olarak bizim görüşümüz evde karantina uygulamasına geçilmesidir. Çünkü devlet karantina otellerine ayda 40-45 milyon TL harcama yapıyor” ifadelerini kullandı.

110 Paylaşımlar