YDP’li Zaroğlu’ndan Yalan Beyan, Hakaret, Tehdit: Milletvekilliğini Kanunsuzluğa Örtü Olarak Görüyor!

Yeniden Doğuş Partisi (YDP) Milletvekili Bertan Zaroğlu, Lefkoşa mezarlığı yanında trafik kontrolü yapan polis ekiplerine hakaret ederek onları tehdit etti, yalan beyanda bulundu ve milletvekilliğini kanunsuzluğa örtü yapmaya çalıştı.

Detay’ın haberine göre; Polisin yaptığı trafik kontrolü sırasında Onur Tandoğan isimli öğrenci, polis memurunun tasarrufundaki kiralık aracı kullanmasının yasal olmadığını bildirmesi üzerine Zaroğlu’nu aradı.

Olay yerine gelen Zaroğlu, kiralık aracın kendine ait olduğunu söylerken polis memurlarına ise “terbiyesizler” diyerek hakaret ederken, “size dünyanın kaç bucak olduğunu göstereceğim” diyerek de tehdit etti.

Aracın 6 Mart 2019 tarihinde yapılan mukavelesine göre, Onur Tandoğan’ın isminin yazılı olmaması ve yapılan mukavele gereğince aracı sadece, Ömer Kahraman ile Sinem Tatlı isimli kişilerin kullanma hakkı bulunuyor.

YDP milletvekili Zaroğlu’nun bu davranışı, milletvekilliğini kanunsuzluklara kılıf yapılacak bir araç olarak gördüğü anlamına geliyor.

Ayrıca Zaroğlu’nun yanında MDP Genel Başkanı olan ve bir çok sabıkası bulunan Buray Büsküvütçü’nün de olduğu dikkatlerden kaçmadı.

(Detay)

Araç Neden Geri Verildi?

Polis tarafından belirli bir süre el konulan aracın anahtarının ise neden Bertan Zaroğlu’na geri verildiği merak konusu.

 

439 Paylaşımlar