ADT: HER TÜRLÜ ÖZÜR DİLENİR,YIKANIR,YAĞLANIR

Ankara’da okuyan Kıbrıslı öğrencilerin örgütü Aktivist Düşünce Topluluğu da özür krizi ile ilgili bir basın açıklaması yayımladı.

Açıklama şöyle:

HER TÜRLÜ ÖZÜR DİLENİR,YIKANIR,YAĞLANIR

Gençlik Dairesi ile ilgili yapılan yıkıcı protokolden sonra, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Ekonomi, Turizm, Kültür, Spor ve daha bir sürü şeye uzaktan Bakanı, ayaklı yağlama servisi Serdar Denktaş, bugün tüm hepimizin adına özür diledi. “Kıbrıs’ta bu konuda belli ki eksik bilgiden veya tamamen bilgisizlikten bir tepki doğdu. O tepkiyi de döner dönmez doğru yola sokacağız inşallah. Bu nedenle konuyla ilgilenen ve Türkiye’den izleyip ‘nedir bu Kıbrıslıların yaptığı’ diye üzüntü duyan Anadolu insanından da ben Kıbrıs Türk halkı adına özür dilemek isterim. Bu yanlış beyanatlar, neticede bir bilgisizliğin sonucu ortaya çıkmış. Onu da gidereceğiz”  şeklinde Kıbrıslı Türklerin ne kadar iyi niyet suistimal edici insanlar olduğunu tüm dünya kamuoyuna duyurdu. Kıbrıs’ta iken sesini sadece “parayla çıkıp oy satın aldık” , bayrak, anavatan, Rumlar bizi istemez” zamanlarında duyduğumuz Serdar Denktaş, gelip bizi bu bilgisizliğimiz açısından aydınlatacak ve Anadolu halkını memnun edecek. Ne de olsa biz beslemeler böyleyiz. Nedir ki bizim sesimiz?

Sayın Serdar Denktaş’ı Ankara’da örgütlü öğrenciler adına bir uyarmak isteriz. Şöyle ki, özür dilenecek bir durum olduğunda, bizim adımıza özür dileyecek birileri varsa onlar yine bizleriz. Ortada ne bir yanlış anlaşılma ne de bilgisizlik var. Siz ki vatanınız uğruna ölenler, can verenlerdensiniz, maalesef ki bilgisizliğimizi sizlere borçluyuz ,bilmukabele. Eğer özgür bir devlet isek ki bu en büyük propaganda malzemenizdir, bizim kurumlarımızın da bizim adımıza çalışabilmesi, müzakerelere girmesi gerekmez midir? TFF’nin de KKTC’de temsilcilik açacak olması dünyada emsali görülmemiş bir olaydır. Hangi bağımsız ülke bir başka bağımsız ülkenin federasyonunu hiçe sayıp kendi iliymişçesine keyfi bir şekilde böyle bir uygulamaya girişmiştir?

Özetleyecek olursak, Kıbrıslı Türklerin hiçbir kimseye özür borcu yoktur, bu olay tamamıyla bir propaganda olup halkın en kısa sürede gereken sağduyuyu göstermesi gerekir. Kıbrıs Türkleri kendi kurumları ile kendini ifade edebilir, hele de sahiplenilmeye hiç ihtiyacı yoktur. Gölge etme Serdar Denktaş, başka ihsan istemeyiz.

AKTİVİST DÜŞÜNCE TOPLULUĞU

100 Paylaşımlar

Be the first to comment

Leave a Reply