Afrika Gazetesi’ne Saldırılar Sürüyor

Erdoğan’ın Yunanistan ziyareti sonrası Yunan bir karikatürist tarafından çizilen karikatürü yayınlaması üzerine Afrika Gazetesi’ne yönelik saldırılar sürüyor.

Özellikle TC Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ’ın yerli bir gazetemizle ilgili haddini aşarak “Yaptıkları tam bir alçaklık, şerefsizlik, pespayeliktir” sözleriyle olaya tepki göstermesi, “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki savcıları bu konuda derhal göreve çağırıyorum. Bunun hesabını sorsunlar” sözleri ile buradaki yargıya da talimat vermesi saldırıların başlangıcı oldu.

Yerli işbirlikçiler Serdar Denktaş ve Hüseyin Özgürgün’ün de Akdağ’ın açıklaması sonrası Afrika’ya yönelik kampanyaya katılması sonrası süreç, Kıbrıs Ak Ocaklar gibi kökü dışarıda faşist çevrelerin artan linç çağrıları ile devam etti.

Kıbrıs Ak Ocaklar isimiyle ülkemizde kurulan AKP’ye bağlı faşist ve gerici örgütlenme, Afrika Gazetesi’nin artık yayınlanmaması için gerekli girişimleri başlatacaklarını söyledi.

AnkaraDeğilLefkoşa.org olarak, AKP’nin yerel gazetelerimizi Türkiye’de basına yaptığı gibi hedef göstererek baskı altına almasını kabul etmiyoruz.

Unutulmamalıdır ki ifade özgürlüğü; genel olarak kabul gören ve resmi devlet politikaları haline gelmiş bilgiler tekrarlandığı zaman değil, herkesin yazmadığı düşüncelerin dile getirildiği noktadan itibaren başlamaktadır.