Akansoy’dan Gece Kulüpleri İtirafı: “Hükümetin Henüz Bu Yönde Bir Politikası Oluşmamıştır”

Yenidüzen Gazetesi’nden Faika Kişi’nin haberine göre; Gece kulüpleri meselesinin “Bir iki belediyenin konusu değil proje işi” olduğunu dile getiren Bakan Akansoy, konunun düzenlemeye ihtiyacı olduğunu belirtti.

“Lefkoşa Belediye Başkanı Mehmet Harmancı, Lefkoşa sınırları içerisinde olan gece kulüplerinin işletme izinlerini yenilemeyeceğini açıkladı. Hükümetin de bu yönde bir çalışması olacak mı veya gece kulüpleriyle ilgili ne gibi projesi var?” sorusuna İçişleri ve Çalışma Bakanı Akansoy’un verdiği cevap şöyle;

Bu konu çok hassastır. Elbette bu konunun düzenlemeye ihtiyacı vardır. Gece kulüplerinin dönüştürülmesi düşüncesindeyim. Yani bu ülkede gece kulüplerinin seks köleliliğinin bir ekonomik sektör olarak algılanmasının önüne süratle geçilmesi gerekir. Bunun için de ciddi bir proje geliştirilmesi gerekir ki başka ülkelerde olduğu gibi şuanda bu alanlarda faaliyet gösteren işyerlerinin daha farklı ekonomik sektörlere dönüştürülmesi ve ülkemizdeki bu kötü ve kabul edilemez durumun ortadan kalkması sağlanmalıdır. Bu bir proje işidir. Bunun yapılması için bütünlüklü düşünmek gerekir.

Olay bir belediyenin iki belediyenin konusu olmanın çok ötesindedir. Eğer bu konuda bir irade oluşturacaksak da bunu konuşmalı, planlamalı ve hayata geçirmeliyiz. Bu söylediğim bağlamda konunun ileriye götürülmesi için hükümet olarak biz de elimizi taşın altına elbette sokmalıyız, sokmak durumundayız. Hükümetimizde ve özellikle partimizde buna itiraz edecek bir düşünce asla yoktur.”

Akansoy, “Tüm bunları yapmak için önünüzdeki engel nedir?” sorusuna ise “Engelden öte hükümetin bu yönde bir politikası henüz oluşmamıştır” yanıtını verdi.

Akansoy’un bu açıklaması, ülkemizde varlıkları uzun süredir tartışma konusu yaratan gece kulüpleri ile ilgili hükümetin politika üretmekten dahi aciz durumunu gözler önüne serdi.

69 Paylaşımlar