AKINCI’DAN ERDOĞAN’A BİR CEVAP DAHA!

TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kıbrıslı Türkler’in iradesine saygısızca “Türkiye Kuzey Kıbrıs’ı bugüne kadar niye sahipleniyor. Bunun bir esbabı mucibesi var. Bunu dillendirmeye burada gerek yok. Kardeş çalışmanın ötesinde yavru-anavatan olarak çalışmanın bir bedeli vardır. Bu ülke Kıbrıs’ta bir bedel ödemiştir. Hala ödemeye devam etmektedir. Biz şehiter vermişiz. Buranın imarı için bugünlere gelebilmesi için hala bu süreci devam ettirirken bizim buraya yıllık yaptığımız ödeme 1 milyar dolar civarındadır. Kareşilikle bu işler olmuyor. Uluslararası camiada Kuzey Kıbrısın kavgasını veren kim acaba. Sayın Akıncı bu kavgayı tek başına verebileceğini mi zannediyor? Kuzey Kıbrıs yavru vatandır yavru vatan kalmaya devam edecektir.” sözlerine Akıncı’dan Haber Türk’te canlı bağlantıda bir yanıt daha geldi.

Canlı bağlantıdaki konuşmasında “Türkiye evet bize veriyor bunu yadırgayacak değilim, bizi tanıyan tek ülkedir ama Türkiye buradan alıyor da. İthalat yaptığımız tek ülke Türkiyedir. Başka ülkelerden ithalat yapmıyoruz. Bu da Türkiye için ciddi bir katkıdır.”

“Jeopolitik olarak da ülkemiz Türkiye için önemlidir” sözlerine yer verdi.

İtfaiye ile polisin sivilleşememe sorununa da değinen Akıncı “Orada Türk kamuoyunun bilmediği şeyler de var, bir ülke düşünün ki itfaiyesi polise o da askere bağlı; GKK’ya… GKK da Ankara’ya bağlı…”  dedi. Görünen o ki Akıncı halkına verdiği sözleri tutarak ne çatışmacı ne de teslimeyetçi davranıyor.

 

1K Paylaşımlar

Be the first to comment

Leave a Reply