AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, Akıncı’ya “Hadsiz” Diyerek Onu Hedef Gösterdi: “İnanıyorum ki kktc Halkı Gereken Dersi Verecektir”

AKP’li Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan, barış çağrısı yapan Cumhurbaşkanı Akıncı’ya haddini aşarak “hadsiz” dedi ve Akıncı’yı Kıbrıs’ın kuzeyindeki faşist çevrelere hedef gösterdi.

Daha önce de Afrika Gazetesi’ni yaptığı bir yayından dolayı hedef gösteren ve lince ramak kalan olayların kışkırtıcısı olan Erdoğan bu kez de Kıbrıslı Türk halkının seçilmiş cumhurbaşkanını hedef gösterdi.

Kıbrıslı Türk Halkının Varoluş Mücadelesini ve İradesini Hiçe Saydığını Yine Kanıtladı

Ayrıca AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Oturduğu makam kendi gücü ile elde edilmiş bir makam değil Türkiye Cumhuriyeti’nin mücadelesi ile kazanılmıştır.” ifadelerini de kullanarak Kıbrıslı Türk halkının Kıbrıs’ta asırlardır vermiş olduğu varoluş mücadelesini ve iradesini hiçe saydığını bir kez daha gösterdi.

Erdoğan’ın hedef göstermesinin yanında AKP’li diğer siyasiler de Akıncı’ya yönelik “basiretsiz”, “saygısız” ifadelerini kullandılar.

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Açık ve net söylüyorum hadsizliktir haddini bilmemektir. Dünya’da KKTC’nin devlet olma mücadelesini bizden başka veren var mı? Yok.  Öyle bir yere savruluyor ki… Haddini bilmesi lazım, kendini bilmesi lazım.  Oturduğu makam kendi gücü ile elde edilmiş bir makam değil Türkiye Cumhuriyeti’nin mücadelesi ile kazanılmıştır. İnanıyorum ki KKTC halkı gereken dersi verecektir.” ifadelerini kullandı.

431 Paylaşımlar