AKP’NİN RESMİ KIBRIS POLİTİKASI: DAHA FAZLA BAĞIMLILIK

Yıllar yılı “Yavru Vatan’ın yanındayız”  diyerek Kıbrıslı Türkleri bağımlı hale getiren Ankara hükümetlerinin esas amaçları gün geçtikçe açığa çıkıyor.  AKP’nin eski içişleri bakanı ve 1 Kasım seçimlerinde Bursa milletvekili adayı Efkan Ala, Kıbrıs’a Türkiye’den su taşınması ile ilgili yaptığı bir konuşmada “Kıbrıs’a denizin altından nehir getirdik, şimdi onlar bize mahkum” dedi.

AKP’nin eski içişleri bakanı ve 1 Kasım seçimlerinde Bursa milletvekili adayı Efkan Ala’nın sözlerinden anlaşılıyor ki AKP’nin Kıbrıs politikası iyice açığa çıkıyor.

AKP’nin,  icraatları sonucunda Kıbrıs’tan ne beklediği Efkan Ala’nın sözlerinden çok net anlaşılabiliyor. “Kıbrıs’a denizin altından nehir getirdik, şimdi onlar bize mahkum” sözleri ile yıllardır sürdürülen sözde kardeş edebiyatının tamamiyle TC’nin kendi stratejik çıkarları ile ilgili olduğu itiraf da ediliyor.

Hatırlanacağı üzere 2011 Toplumsal Varoluş mitingleri döneminde Kıbrıslı Türk halkı tarafından açılan Ankara ve AKP karşıtı pankartlara dönemin başbakanı Erdoğan çok öfkelenmiş ve Kıbrıslı Türklere “besleme” diye hakaret ederken “Siz kim oluyorsunuz, benim orada stratejik çıkarlarım var” diyerek TC’nin hiçbir zaman açıklanmayan resmi Kıbrıs politikasını da itiraf etmişti.

İşte Efkan Ala’nın yaptığı açıklamaların görüntüsü:

https://m.youtube.com/watch?v=EiOe9O1VjHI

85 Paylaşımlar