Ankara’da Bağımsız Sol Aday Çalışması Büyüyor

140104000703Ankara’da, ÖDP, TKP ve Halkevleri’nin bağımsız ortak aday konusunda görüş birliğine varmasının ardından, çalışmalar dün yapılan genişletilmiş meclis toplantısıyda sürdürüldü.

 

Toplantıya Emek ve Meslek örgütleri, demokratik kitle örgütleri yönetici ve üyeleri ile birlikte siyasi parti ve yapıların temsilciler katıldı.

Emekçi Hareket Partisi (EHP), ortak bağımsız aday konusunda oluşan inisiyatifi olumlu bulduklarını dile getirerek süreçte yer alacaklarını açıklarken, Demokratik Haklar Fedarasyonu ve Kaldıraç Dergisi okurları ise toplantıda gözlemci olarak yer aldı.

Bağımsız Sol Aday Meclisi
Bağımsız sol aday konusunda yapılan çalışmanın öneminin altının çizildiği toplantıda, bağımsız sol aday meclisinin geliştirilerek önümüzdeki hafta yeniden toplanması karar altında alındı.

Çalışmaların hızlandırılması ve somutlandırılması noktasında da deklerasyon metninin, yerel yönetim program taslağının hazırlanarak bir sonraki Meclis toplantısında tartışılmasına karar verildi.

Toplantıların hazırlıklarının yürütülmesi noktasında ÖDP, TKP, Halkevleri ve EHP temsilcilerinden oluşan bir sekreterya oluşturuldu.

muhalefet.org

 

8 Paylaşımlar

Be the first to comment

Leave a Reply