Anlattıkça Büyüyoruz: Reddediyoruz Platformu’ndan Mağusa’da Kitle Toplantısı

Yurtdışı Koordinasyon Ofisi’ne karşı ciddi bir direniş sergileyen, Meclis önündeki eylemlilikleri ve binlerce kişinin katılımı ile gerçekleştirilen yürüyüşle ciddi ses getiren Reddediyoruz Platformu, konunun Anayasa Mahkemesi’ne taşınmasının ardından da etkinliklerine devam ediyor.

Platformun eylem ve etkinlik programı çerçevesinde, Lefkoşa dışındaki bölgelerde bilgilendirme toplantıları ve gençlerle görüş alış-verişinde bulunulması kararlaştırılmıştı. İlk bölge toplantısı ise Mağusa’da gerçekleştirildi.
Yurtdışı Koordinasyon Ofisi’ne karşı muhalif bir duruş geliştiren ve Meclis önündeki eylemlilikleri ile geçen haftanın gündemine damgasını vuran Reddediyoruz Platformu, konunun Anayasa Mahkemesi’ne taşınmasının ardından da etkinliklerine devam ediyor. Platformun eylem ve etkinlik programı çerçevesinde, Lefkoşa dışındaki bölgelerde bilgilendirme toplantıları ve gençlerle görüş alış-verişinde bulunulması kararlaştırılmıştı. İlk bölge toplantısı ise Mağusa’da gerçekleştirildi.
Namık Kemal Meydanı’nda halka açık kitle toplantısı

İçerisinde çeşitli dernek, sendika, siyasal parti ve örgütlerin bulunduğu Reddediyoruz Platformu, bilgilendirme ziyaretlerine Mağusa’yla başladı. 23 Haziran Perşembe akşamı Namık Kemal Meydanı’nda gerçekleştirilen halka açık kitle toplantısına Lefkoşa’dan otobüsle katılan Platform temsilcilerinin yanı sıra Mağusa bölgesinden, ağırlığı gençlerden oluşan çeşitli yaş gruplarından pek çok kişi ilgi gösterdi. Yurtdışı Koordinasyon Ofisi Anlaşması’nın maddelerinin tek tek açıklandığı, yaşanan hukuki ve eylemsel süreçlerin anlatıldığı ve bundan sonrası için eylem ve etkinlik planlarının tartışıldığı toplantıya, Mağusalılar da soru ve yorumlarıyla ve kendi yaşadıkları gençlik kampı deneyimlerini aktararak katkı koydular.

Karpaz ve İskele gençliğinden Platform’a davet

Toplantıya Karpaz ve İskele bölgesinden katılan gençler, kendi bölgelerinde de bu tarz toplantılar yapılmasının ve halkın Yurtdışı Koordinasyon Ofisi konusunda bilgilendirilmesin sözünü aldılar.

Bölge ziyaretleri devam edecek

Platform temsilcilerinden alınan bilgiye göre, Mağusa’da oldukça ilgi gören ve verimli geçen toplantının ardından çeşitli bölgelerde de halkla buluşmak, hem bilgilendirmek hem de soru, yorum ve eleştirilerle daha kapsayıcı bir hareket yaratmak amacıyla bölge toplantılarına devam edilecek.

Platformun toplantı, eylem ve etkinlikleri basından ve sosyal medyadan takip edilebilir.

Reddediyoruz’un Facebook Sayfası’na ulaşmak için Tıklayın!

42 Paylaşımlar