Argasdi “Pandemi” Özel Sayısı İle Cebinizde

Üç ayda bir yayımlanan kültür-sanat-politika dergisi Argasdi, içinden geçtiğimiz karantina sürecine özel bir sayı hazırlayarak internetten, ücretsiz olarak erişime açıldı.

“Pandemi” dosyasının çeşitli boyutlarıyla ele alındığı 10 sayfalık dergide; geçmişte Kıbrıs’ta yaşanan salgınlar ve karantina uygulamaları ele alınırken, izole yaşam ve sosyal medyanın üzerimizdeki etkisi de tartışmaya açılıyor. Doğa üzerindeki tahakküm anlayışından kaynaklanan salgın hastalıkların bir sonucu olarak, insanların evlere kapanmasının, üretimin yavaşlamasının ekosistemde yarattığı iyileşme ve tüketim alışkanlıklarının değişimi hakkındaki makale de bu sayıdaki yerini aldı. Dergide ayrıca evlere hapsolmakla birlikte kadına karşı şiddet vakalarının artmasını gündeme taşınıyor ve hükümetin; sağlık, eğitim, çalışma yaşamıyla ilgili yaptığı çalışmalar değerlendiriliyor. Ekonominin hiç gündemden düşmediği bu süreçte, dünyayı bekleyen ekonomik krize kapitalizmin üretebileceği yanıtlar da inceleniyor.

Argasdi Pandemi özel sayısı, aşağıdaki linkten ücretsiz olarak okunabilir ve serbestçe paylaşılabilir:  https://online.flippingbook.com/view/788149/?fbclid=IwAR0IxuUCFvYOfPkKdj1QwzWdHXTPnXpF0MnxrN4syXr5I32MDx3bWygzxYQ

Dergideki bazı yazı başlıkları ise şöyle: “İnsanlıkta Yeni Bir Rota”, “kktc’nin Korona ile İmtihanı”, “Hiçbir Şey Normale Dönmekten Daha Kötü Olamaz”, “Sanata Bulaş”, “Sosyal İzolasyon ve Sosyalizasyon”, “Kapitalizm Temas Etmeden de Bulaşır”, “Pandemiden Kaçarken Şiddete Yakalanmak”, “Salgınlarla Boğuşan Bir Ada”

67 Paylaşımlar