Arıklı Şaşırtmıyor: Sendikaya “Lan Sen Kimsin” Dedi, Basına İşini Öğretmeye Kalktı

arıklı

Basın emekçilerine karşı yapılan hakaretler devam ediyor. Son günlerde Kıbrıs Medya Grubu Kurucu Başkan Yardımcısı Nur Nadir’in hakaretlerine maruz kalan basın emekçilerine bir hadsizlik de YDP’li Erhan Arıklı’dan geldi.

Ekonomi ve Enerji Bakanı, Başbakan Yardımcısı YDP Genel Başkanı Erhan Arıklı, telefon bağlantısıyla programına katıldığı Muazzez Gazihan’a saygısızca ve hadsizce yukarıdan bir üslupla konuşurken, “Lan sen kimsin” şeklinde ifadelere yer verdi.

Arıklı KIB-TEK’te gerçekleşecek olan ihale ile ilgili görüş beyan eden ve kamu yararı çıkarına mücadele etmeye çalışan sendikaya “Lan sen kimsin” dedi.

Ayrıca Arıklı EL-SEN Başkanı Kubilay Özkıraç’ın “Yakıt ihalesindeki süreç kara para aklanmasına varacak niteliktedir, müsaade etmeyeceğiz” sözlerine sert tepki göstererek “Abuk sabuk laflar… Adam sırf bu ihaleye çamur atmak için bunları söylüyor. Yazıklar olsun” dedi.

Genç TV yayıncısı Muazzez Gazihan’ın programına katılan Arıklı, Gazihan’a yönelik hadsiz ifadelerde de bulunarak, Gazihan’a işini öğretmeye kalktı.

Arıklı’nın bu tavırları, daha önce yazmış olduğu yazıda geçen “Elimde olsa dillerinde sigara söndürürdüm” ifadelerini akıllara getirdi.

Gazihan ise “Bana işimi öğretmeyin”, “Bana ne demeye çalışıyorsunuz” diyerek Arıklı’ya haddini bildirdi.

78 Paylaşımlar