Arıklı’nın Ortamı Germe Çabası

Yeniden Doğuş Partisi (YDP) Genel Başkanı Erhan Arıklı, yarınki Sendikal Platform’un eyleminde gerginliğin daha da artabileceğini savunarak, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın sorumluluk üstlenmesini istedi.

YDP Genel Başkanı Erhan Arıklı yaptığı yazılı açıklamada, “Yarın Sendikal Platform’un yapacağı eylemde taşkınlık olması, Anavatan’a, Türk Ordusu’na ve 20 Temmuz Barış Harekâtı’na yönelik nahoş sloganlar atılması halinde yaşanan gerginlik daha da artacaktır” dedi.

Yürüyüşte Açılacak Pankart ve Atılacak Sloganlar Açıklandı

Arıklı’nın ortamı germe çabasına rağmen, yarınki yürüyüşte atılacak sloganlar ve açılacak pankart belirlenip kamuoyu ile paylaşıldı.

Sendikal Platform katılacak herkesten bu hassasiyetlere saygı göstermesini beklediğini ilan ederken, eyleme destek veren örgütler de dün akşam Sendikal Platform’un çağrısı ile gerçekleştirilen toplantıda ortak pankart ve sloganların dışına çıkılmayacağı konusunda hemfikir oldu.

Eylemde atılacak sloganlar dahi bu denli net bir şekilde paylaşılmışken Arıklı’nın yaptığı açıklama “yarın toplanacak kalabalığı nasıl provoke edebileceği paniğine kapıldı” şeklinde yorumlandı.

Yalnızca “Barış, Demokrasi ve Toplumsal Varlığımıza Sahip Çıkıyoruz” pankartının taşınacağı eylemde  atılacak sloganlar ise şöyle;

0 Paylaşımlar