“Arka Bahçe” Edebiyat ve Kültür Dergisinin Yazarlarıyla Söyleşi Yapılıyor

Edebiyat ve kültür dergisi “Arka Bahçe”, sekizinci sayısı ile okurlarıyla buluşmuştu. Derginin yayın kurulu ve yazarları, Mağusa ve Güzelyurt’tan sonra şimdi de Lefkoşa Khora Kitap Cafe’de söyleşi düzenliyor. 27 Nisan Cumartesi günü saat 14.00’de Lefkoşa Khora Kitap Cafe’de gerçekleşecek olan etkinliğe tüm edebiyat severler davetlidir. Etkinlikte derginin hazırlanma süreci, amaçları, ülkemiz yazın ve edebiyatına katkısının konuşulmasının yanı sıra şiir ve öykülerden de kesitler okunacak ve katılımcılardan soru ve yorumlar da alınacak.

Ülkemizin hem deneyimli hem de genç kalemlerini buluşturan, sanat ve edebiyat dünyamıza yerelden kalıcı biz iz bırakmayı amaçlayan dergi, tüm Khora Kitap Cafe’lerden, market ve kitap evlerinden 15TL fiyat ile temin edilebilir. Khora Yayınları’nın bir ürünü olan ve Yayın Yönetmenliğini Ceyhan Özyıldız’ın üstlendiği derginin Yayın Kurulu Ahmet Yıkık, Fatma Akilhoca ve Mehmet Kansu’dan oluşmakta.

“Arka Bahçe” bu sayısında “Edebiyatı kucaklayan kentler: Şeher” dosyasını ele alıyor ve pek çok yazarımızın kente dair şiir, öykü, çeviri ve yazılarını okurla buluşturuyor. Dergide Tamer Öncül, Fatma Akilhoca, Pervin Yiğit, Ahmet Yıkık, Hakan Karahasan, Mustafa Evirgen, Lysandros Pitharas, Marilena Zackheos, Cemal Tunceri, Serhat Selışık, Hüseyin Bahça, Ceyhan Özyıldız, Hazal Say Ötün, Rıdvan Arifoğlu, Gürgenç Korkmazel, Nasa Patapiu, Avgi Lili, Jenan Selçuk, Zeki Ali, Fatoş Avcısoyu Ruso, Mehmet Kansu, Azra Say Ötü’ne ait eserler bulunuyor ve Münür Rahvancıoğlu da kitap tanıtımları ile katkı koyuyor.

 

0 Paylaşımlar