Aydın’da Belediye Plajı Özelden Aldı, Ranta Son Verdi: Halk Mutlu!

Büyükşehir belediyesi olduktan sonra özel işletmelerden alınarak Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından halka açılan plajlar her yıl yüz binlerce yerli ve yabancı turiste hizmet veriyor. Göreve geldiğinden bu yana rantiyeye geçit vermeyen Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun bu icraatı, Aydınlılar tarafından da takdirle karşılanıyor.

İhtiyaçlar Uygun Fiyata

Birkaç yıl öncesine kadar yüksek fiyatlardan şemsiye kiralamak zorunda kalan ziyaretçiler şimdi Kuşadası’nın bütün plajlarında ücretsiz olarak şemsiye ihtiyaçlarını karşılıyor. Plajlara yine Büyükşehir Belediyesi tarafından konulan hijyenik, modern duş, soyunma kabini ve tuvaletler ise sezon boyunca tatilcilere hizmet veriyor.

Plajlarda Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilen büfelerde ise vatandaşların ihtiyaçları uygun fiyatlarla karşılanıyor.

Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından her yıl sezon boyunca plaj kumlarının kalitesini korumak için kumların temizleme ve taşlardan arındırılma çalışmaları da yapılıyor. Sadece Büyükşehir Belediyesi’nde bulunan makineler yaz sezonu boyunca aralıksız çalışıyor.

(BirGün)

Aydın’da bunlar yaşanırken kktc’de ise plajların çoğu özel sermayeye peşkeş  çekilmiş durumda.

Olumlu olarak gösterilebilecek Kervansaray, Antis, Mare Monte deneyimleri varken CTP’li Mehmetçik Belediyesi ise geçtiğimiz aylarda Bafra Halk Plajı’nın peşkeş çekmişti.

0 Paylaşımlar