Baf Hastanesindeki Enfeksiyonlarda Kademeli Azalma

Cyprus Mail’de paylaşılan habere göre, Pazar günü yapılan duyuruda, Baf genel hastanesinde şüpheli Covid-19 vaka servisinden dört kişi taburcu edildi.

Iosif hastanesindeki bilim direktörüne göre, kalan vakalar sırasıyla 75, 77 ve 82 yaşlarında olan iki kadın ve bir erkek ile toplam üç kişinin koronavirüs vakalarından şüphelenildiğini açıkladı.

Moutiris, Kıbrıs Haber Ajansı’na yaptığı açıklamada, dört kişinin virüs test sonuçları olumsuz sonuçlandıktan sonra Cumartesi günü taburcu edildiğini söyledi.

Bu arada, devlet sağlık hizmetleri örgütü (Okypy) 1 temizlik görevlisinde çıkan pozitif test sonucu sonrasında hastaneyi dezenfekte etmeye başladı. Bu, diğer tüm sağlık personeli hariç olmak üzere, hastanenin temizlik departmanında pozitif bulunan üçüncü kişiydi.

CNA’den gelen bilgiye göre şu anda, Baf genel hastanesinde çalışan toplam yedi çalışan pozitif olarak test edildi.

Mutfakta çalışan beş kişi ve bir sağlık uzmanının da test sonuçları pozitif çıktı. Mutfak kapalı kalırken, teyit edilmiş bir vaka ile temas ettikten sonra 14 gün boyunca evde izole edildi. Dezenfekte edilmiş olmasına rağmen, mutfak hazır olana kadar özel sektörden hizmet satın alındı.

Moutiris, enfekte vakalardaki kademeli düşüşten memnun olduğunu ve hastaneye gelen şüpheli veya onaylanmış vakaları daha iyi ele almalarını sağladığını söyledi. Bununla birlikte, bu durumun, insanların şikayetçi olması gerektiği anlamına gelmemeli ve evde kalma kurallarına uymaya devam etmeleri gerektiğini açıkladı.

12 Paylaşımlar