“Bağımsız Kıbrıs” Eylemi Bugün

Ülkemizdeki tüm işgaller ve yaşadığımız coğrafyadaki savaşları protesto etmek amacıyla bu akşam saat 19:00’da “Bağımsız Kıbrıs” için yürüyüş düzenleniyor.

Bu akşam saat 19.00’da Pronto Çemberi’nde buluşulacağı duyurulan eylemde, TC Lefkoşa Büyükelçiliği önüne yürünerek basın açıklaması okunacak. Müzik ve şiir dinletilerinin de yer alacağı eylemde Yaşar Ersoy konuşma yapacak ve Sol Anahtarı ile Grup Baria müzik dinletisi sunacak.

Bağımsızlık Yolu, Baraka Kültür Merkezi ve Kıbrıs Pir Sultan Abdal Kültür Derneği’nin organize ettiği eylemde, adamızdaki tüm işgaller ve yaşadığımız coğrafyadaki savaşlar protesto edilecek.

“Kıbrıs’ta barış, Filistin’de hemen, Suriye’de şimdi, BARIŞ HEMEN ŞİMDİ!” ve “Sokaklar bizim, terketmiyoruz!” sloganlarıyla düzenlenecek yürüyüşe, “Türkiye, Yunanistan, AB ve ABD bu adada yaşayan halklara figüranlıktan öte rol biçmeden, bizlerin geleceğiyle ilgili kararları verip, bizim adımıza konuşurken, her yıl 14 Ağustos’ta olduğu gibi bu yıl da “Yaşasın Tam Bağımsız Kıbrıs!” şiarını yükseltmek istiyorsan sen de sokağa gel” şeklinde çağrı yapıldı.

108 Paylaşımlar