Bağımsızlık Yolu 2. Olağan Mağusa Bölge Kurulu’nu Gerçekleştirdi

17 Nisan Cumartesi günü saat 17’de KTÖS Mağusa lokalinin açık alanında Bağımsızlık Yolu Mağusa Bölge Örgütü sosyal mesafe önlemlerini dikkate alan bir kurul gerçekleştirerek yeni dönem için yönetimini belirledi.

Demokrasi mücadelesinde hayatlarını kaybedenler için saygı duruşu ile başlayan kurulda, Divan heyeti Hasan Onbaşı, Erdoğan Selkan ve Yusuf Bülent Yüksel’den oluştu. Açılış konuşmalarını ise Parti Mağusa Bölge Sorumlusu Gökhan Zengin ve Genel Sekreter Münür Rahvancıoğlu gerçekleştirdi. Zengin konuşmasında yeni dönemde seçilecek bölge yönetimi ile birlikte mücadeleyi sürdüreceklerini vurgularken, Rahvancıoğlu ise Covid 19 sürecinin 1 senedir teması imkansız kılarak mücadeleyi zorlaştırdığı, Parti’nin ise bu duruma karşı yeni araçlar geliştirerek cevap verdiğini, örgütlenme ve mücadeleyi yükseltmenin zamanının geldiğini vurguladı.

Konuşmaların ardından kurul faaliyet raporu ve  mali raporun üyelerle paylaşılması ve mali raporun oy birliği ile aklanması ile devam etti.

Ardından ise seçim icra edildi ve yeni bölge yönetimi Serap Kedi, Tuncay Mizan ve Semra Basma olarak oluştu. Bölge yönetimi kendi aralarında buluşarak yeni dönemin görev dağılımını gerçekleştirecek.

159 Paylaşımlar