“Egemenliğiniz imam kılıklı bir diktatörün iki dudağının arasındaysa, esasen yok hükmündedir!”

genel sekreter
genel sekreter

Bağımsızlık Yolu Genel Sekreteri Münür Rahvancıoğlu, iki gündür TC yetkilililerinin Kıbrıslı Türk halkına ve kurumlarına saldırılarına ilişkin sosyal medya hesabından yeni bir paylaşımda bulundu.

Bir halk kendi kaderini tayin edebiliyorsa, her koşulda ve herkese karşı tayin edebiliyordur. Bir devlet bağımsızsa, her koşulda ve herkese karşı bağımsızdır!

Kıbrıslı Türklerin onurunu ne yobazlara ne de onların çanta taşıyıcısı işbirlikçilerine çiğnetecek değiliz. İnceldiği yerden kopsun!

Açıklama şöyle:

İki devletlilik, siyasal eşitlik, egemenlik, bağımsızlık ve kendi kaderini tayin; alet çantanızda gezdirip, canınız çektiğinde ve sadece Kıbrıslı Elenlere karşı kullanabileceğiniz enstrümanlar değildir. Bir halk kendi kaderini tayin edebiliyorsa, her koşulda ve herkese karşı tayin edebiliyordur. Bir devlet bağımsızsa, her koşulda ve herkese karşı bağımsızdır!

Egemenliğiniz imam kılıklı bir diktatörün iki dudağının arasındaysa, esasen yok hükmündedir! Bağımsızlık, okul törenlerinde şiir okutulan çocukların güvenli mikrofon başı heyecanı değil; halkına kan kusturan bir diktatöre “kes sesini” diyebilme iradesidir. Önce cesaret sonra bağımsızlık gelir. O cesaretin bu ülkenin sağında olmadığını dün bir kez daha gördük. Ama Kıbrıslı Türklerin onurunu ne yobazlara ne de onların çanta taşıyıcısı işbirlikçilerine çiğnetecek değiliz. İnceldiği yerden kopsun!