Bağımsızlık Yolu, 2. Olağanüstü Omorfo Bölge Kurulu’nu Gerçekleştirdi

Bağımsızlık Yolu, 2. Olağanüstü Omorfo Bölge Kurulu’nu gerçekleştirdi.

Divanın oluşturulması ile başlayan kurultayda divan; Mehmetali Özdenya, Seval Avkan ve Hüsniye Seheroğlu isimlerinden oluştu. Divanın oluşturulmasının ardından iş kazalarında hayatını kaybeden emekçiler için bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

Seheroğlu: Faşizm ve Gericilikle Mücadele Örgütlenmekten Geçer

Divan başkanının gündemi açıklamasının ardından, Bağımsızlık Yolu Omorfo Bölge Sorumlusu Günay Seheroğlu bir konuşma yaptı. Seheroğlu, konuşmasında ülkemizin her yerinde olduğu gibi bölgemizde de artan faşist ve gerici yapıyla ancak örgütlenerek baş edebileceğinden ve Omorfo bölgesi olarak sadece teoride değil pratikte de birçok iş gerçekleştirdiklerinden bahsetti.

Konuşmanın ardından, dönemsel faaliyet ve mali raporlarının aklanması gündemine geçildi. İki raporun da aklanmasının ardından Omorfo Bölge Komitesi’ne talip olan üyeler adaylıklarını koydu.

Olağanüstü kurultay sonucunda Omorfo Bölge Komitesi Günay Seheroğlu, Ahmet Arkın ve Turan Dereboylu’dan oluştu. Kurul, yeni oluşan yönetim adına konuşma yapan Turan Dereboylu’nun konuşması ile son buldu.

Dereboylu konuşmasında, birçok konuda belediyenin eksikliğinin hissedildiğini ve bununla ilgili mücadelenin her zaman olduğu gibi bundan sonra da devam edeceğini vurguladı.

29 Paylaşımlar