Bağımsızlık Yolu, 25 Kasım’da Dört Bölgede Sokakta Olacak

Bağımsızlık Yolu, 25 Kasım Kadına Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü’nde Girne’de, Lefkoşa’da, Omorfo’da ve Mağusa’da sokakta olacak.

Bağımsızlık Yolu, Girne’de ilk kez gerçekleştirilecek olan 25 Kasım yürüyüşünde Pazartesi günü saat 18.00’da Girne Belediyesi binası önünde başlayacak olan ve Kadın Eğitim Kolektifi ve Bağımsızlık Yolu Girne Örgütü organizatörlüğünde gerçekleşecek etkinlikte kadına şiddete karşı yürüyecek.

Bağımsızlık Yolu, Omorfo’da ise 25 Kasım Pazartesi günü saat 17.30’da Omorfo Terminali’nden başlayacak olan ve GÜSDEP, GÜKAD, ODTÜ Kampüs-Sen, ODTÜ SDT ve Bağımsızlık Yolu Omorfo Örgütü tarafından ortaklaşa organize edilen eylemde sokakta olacak.

Ayrıca Bağımsızlık Yolu, Lefkoşa’da Kadın Eğitimi Kolektifi’nin çağrısıyla ortak organize edilen ve 25 Kasım Pazartesi günü saat 18.00’da Dereboyu Gloria Jeans’te toplanarak Başbakanlık istikametinde düzenlenecek olan yürüyüşte de yer alacak.

Son olarak, Bağımsızlık Yolu Mağusa’da 25 Kasım Pazartesi günü MAKAMER’in çağrısı ile saat 16.00’da DAÜ Çemberi’nde gerçekleşecek olan etkinlikte yürüyecek.