Dörtyol Kulübü Yönetiminin Bayrak Provokasyonu, Zeytin Dalları ile Boşa Düşürüldü!

Faşist ELAM’ın geçen hafta gerçekleştirdiği bayrak yakma eyleminden sonra planlı bir şekilde tansiyonu germeye çalışan kesimler içinde yer alan Dörtyol Kulübü yönetim kurulunun provokasyon girişimi GHE’nin karanfil ve zeytin dallarıyla sahaya çıkmasıyla boşa düşürüldü.

Yenidüzen’in haberine göre; provokasyona alet edilmeye çalışılan futbol maçında, GHE futbolcuları sahaya karanfil ve zeytin dallarıyla çıkarak barış mesajı verdiler. GHE futbolcuları karanfil ve zeytin dallarını bayraklarla donatılan stadyumun tribünlerinin önüne bıraktılar.

Ayrıca GHE’nin, Kıbrıslı Elen kalecisini maça takım kaptanı olarak çıkarması da dikkat çekti.

Fotoğraf: Yenidüzen

(Yenidüzen)

GHE Başkanı Veli Esendağlı ise dün GHE sosyal medya hesabından, “spor sahalari dostluk ve kardesligin on planda oldugu her milletin insaninin oynadigi spor yaptigi bir yerdir” ifadelerini kullanarak provokasyona alet olmyaıp Kıbrıslı Elen futbolcularına sahip çıkacaklarını açıklamıştı.

Esendağlı: “Spor Kardeşliktir”

Açıklama şöyle:

Arkadaslar yarin oynanacak dortyol-girne halkevi macindan once rum tarafinda yakilan bayrak icin bir protesto gosterisi organize ediliyor hernekadar federasyon baskanimiz saha icinde hicbir gosteriye izin vermeyiz dese de seronomi de istiklal marşi okunup slogan atilacak.kalecimizin kibrisli rum oldugu icin ve bu olaylara katilirsa rum tarafinda kendi ve ailesinin can guvenliginin tehlikeye dusecegini dusunerek biz kulup olarak bu protesto ya dahil olmayacagiz ve mac oncesi seramoniye katilmayip soyunma odasinda bekliyecegiz.bayrak yakmanin hicbir izahi olamaz herkes kadar ben ve kulubum buna karsidir ama spor sahalari dostluk ve kardesligin on planda oldugu her milletin insaninin oynadigi spor yaptigi biryerdir.bize soylenildigi gibi kalecimizi soyunma odasinta tutup sonradan maca çıkarmak ne bizim kulupculuk anlayisimiza sigar ne de takim ruhuna uygun olur. Saygilarimla

690 Paylaşımlar