Bağımsızlık Yolu, Baraka ve Kıbrıs Pir Sultan Abdal Kültür Derneği: “Sokaklar Bizim Terketmiyoruz, Bağımsız Kıbrıs için Yürüyoruz!”

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği, Baraka Kültür Merkezi ve Bağımsızlık Yolu; 14 Ağustos Pazar akşamı saat 19:00’da “Bağımsız Kıbrıs” için yürüyüş düzenliyor

Ülkemizdeki tüm işgaller ve yaşadığımız coğrafyadaki savaşları protesto etmek amacıyla 14 Ağustos Pazar akşamı “Bağımsız Kıbrıs” için yürünecek. 14 Ağustos Pazar akşamı saat 19.00’da Pronto Çemberi’nde buluşulacağı duyurulan eylemde, TC Lefkoşa Büyükelçiliği önüne yürünerek basın açıklaması okunacak. “Bağımsız Kıbrıs” için yapılacak yürüyüşte, şiir ve müzik dinletisi de yer alacak.

Bağımsızlık Yolu, Baraka Kültür Merkezi ve Kıbrıs Pir Sultan Abdal Kültür Derneği’nin organize ettiği eylemde, adamızdaki tüm işgaller ve yaşadığımız coğrafyadaki savaşlar protesto edilecek.

“Kıbrıs’ta barış, Filistin’de hemen, Suriye’de şimdi, BARIŞ HEMEN ŞİMDİ!” ve “Sokaklar bizim, terketmiyoruz!” sloganlarıyla düzenlenecek yürüyüşe, “Türkiye, Yunanistan, AB ve ABD bu adada yaşayan halklara figüranlıktan öte rol biçmeden, bizlerin geleceğiyle ilgili kararları verip, bizim adımıza konuşurken, her yıl 14 Ağustos’ta olduğu gibi bu yıl da “Yaşasın Tam Bağımsız Kıbrıs!” şiarını yükseltmek istiyorsan sen de sokağa gel” şeklinde çağrı yapıldı.

 

135 Paylaşımlar