Bağımsızlık Yolu Dereboyu’nda Seçime Yönelik Bildiri Dağıttı

Bağımsızlık Yolu 4 Ocak Perşembe saat 18.00’da Lefkoşa Dereboyu’ndaki Pronto Çemberi olarak bilinen noktada halka bildiri dağıttı.

Lefkoşa Dereboyu’ndaki Pronto Çemberi’nde ellerinde bayraklarla ve “Sendikasız Çalıştırılmak Yasaklansın” yazılı pankartla kalabalık bir şekilde eylem yaparak bildiri dağıtan Bağımsızlık Yolu üyelerine bir çok araç korna çalarak destek belirtti.

2018 Erken Genel Seçimleri’ne yönelik hazırlanan bildiride halkın milletvekili adaylarına sorması için bir çok soru sıralanarak; “Sendikasız çalıştırılmanın yasaklanması, yangın helikopteri alınması, Hayvan Refahı Yasası’nın iyileştirilmesi, sığınma evleri açılması, beleş deniz hakkının güvenceye alınması, gece kulüplerinin ve kumarhanelerin kapatılması, herkese ücretsiz, kaliteli kamusal eğitim ve sağlık, özelleştirilmelerin durdurulması, geçici 10.maddenin kaldırılması, polisin sivile bağlanması, nükleer santraller kurulmaması” istendi.

Bildiri dağıtırken trafik yoğunluğundan yararlanarak, halkla ülke gündemine dair fikir alışverişi de yapan Bağımsızlık Yolu üyeleri halktan olumlu tepkiler aldı.

72 Paylaşımlar